Данія відправить в Україну танки Leopard 1 до кінця весни – Новини України

Данія відправить в Україну танки Leopard 1 до кінця весни - Новини України

Фото: wikipedia.org

Данія планує відправити першу партію танків Leopard 1 до України протягом весни. Про це заявив виконувач обов’язків міністра оборони Данії Троельс Лунд Поульсен, повідомляється на сайті датського Міністерства оборони.

– Я дуже радий, що відвідав FFG. Я був там, щоб переконатися, що робота з підготовки танків Leopard 1 для України просувається, щоб ми могли якнайшвидше їх запустити. Я пишаюся тим, що Данія у співпраці з іншими країнами підтримує українську боротьбу за свободу, і ми сподіваємось, що зможемо доставити перші танки в Україну протягом весни, – заявив Поульсен.

Як зазначили у відомстві, за широкої підтримки парламенту Данії уряд розпочав співпрацю з Німеччиною та Нідерландами, щоб передати Україні не менше 100 танків Leopard 1.

– Данія розпочала проект із модернізації великої кількості танків Leopard 1A5 спільно з Нідерландами та Німеччиною на початку лютого. Першим етапом проекту є швидке постачання танків для двох батальйонів – що еквівалентно приблизно 80 танкам – у найкоротші терміни, – йдеться у повідомленні.

За даними Міноборони Данії, перші танки будуть готові навесні та їх використовують для тренувань українських військових. Також Данія запропонує українській стороні навчання та тренування щодо використання танків та запчастини до них.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни