COVID-19: пік захворюваності у лютому та «червоний» рівень епіднебезпеки на Івано-Франківщині

В Україні станом на 21 січня зафіксували 20 156 нових випадків COVID-19. Захворіли 2464 дитини та 429 медпрацівників.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Міністерство охорони здоров’я України.

Зокрема, в Івано-Франківській області за добу 2 427 нових підтверджених випадків. Крім того, в області одужали – 200 особи, летальні випадки – шість.

Так, за весь час пандемії в області захворіли 141 714 осіб. Зокрема, захворіли — 7 438 дітей, медичних працівників — 3 743, одужали — 123 299 осіб, летальних випадків — 3 183.

Крім того, в області здійснили тестувань за добу:

  • методом ПЛР – 3 858 досліджень;
  • методом ІФА – 239 досліджень.

Кількість захворювань в регіонах за добу:

  • Київ – 1552;
  • Вінницька область – 969;
  • Волинська область – 400;
  • Дніпропетровська область – 826;
  • Донецька область – 631;
  • Житомирська область – 589;
  • Закарпатська область – 498;
  • Запорізька область – 366;
  • Київська область – 672;
  • Кіровоградська область – 98;
  • Луганська область – 251;
  • Львівська область – 1989;
  • Миколаївська область – 304;
  • Одеська область – 1036;
  • Полтавська область – 677;
  • Рівненська область – 702;
  • Сумська область – 1158;
  • Тернопільська область – 1053;
  • Харківська область – 971;
  • Херсонська область – 308;
  • Хмельницька область – 1034;
  • Черкаська область – 379;
  • Чернівецька область – 756;
  • Чернігівська область – 510.

В Україні діє адаптивний карантин, коли регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони епіднебезпеки.

З 23 вересня по всій Україні запровадили «жовту» зону. Проте, станом на 21 січня в Україні вісім регіонів перебувають у «помаранчевій» зоні епіднебезпеки.

Наразі у «помаранчевій» зоні епіднебезпеки Сумська, Житомирська, Львівська, Тернопільська, Рівненська, Івано-Франківська, Чернігівська та Чернівецька області.

Усі інші регіони перебувають у «жовтій» зоні епіднебезпеки.

При цьому з 24 січня в Івано-Франківській області запроваджують «червоний» рівень епідемічної небезпеки.

Зазначимо, що в областях без обмежень працюватимуть тільки аптеки, продовольчі й ветеринарні магазини, АЗС та банки. Натомість робота ресторанів, кав’ярень, спортзалів, кінотеатрів та непродовольчих магазинів можлива лише за повної вакцинації персоналу та відвідувачів.

Водночас 15 грудня Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину на території України до 31 березня 2022 року.

  читайте також: Moderna розробляє вакцину, яка захищатиме від коронавірусу та грипу

За добу у світі виявили рекордні 3 669 611 нових випадків COVID-19 через поширення штаму «Omicron».

COVID-19 помолодшав, зростає кількість захворювань серед дітей. Ще одна особливість штаму «Omicron» — схожість симптомів із грипом і ГРВІ. У разі появи перших ознак захворювання одразу зверніться до сімейного лікаря, щоб встановити правильний діагноз.

У Міністерстві охорони здоров’я України підготували інфографіку щодо спільних і відмінних ознак грипу та COVID-19.

Також Україна на 29 місці у світі за кількістю нових випадків COVID-19. За даними статистичного ресурсу Worldometers, станом на 20 січня за кількістю нових випадків COVID-19 Україна посіла 29 місце у світі та 15 — серед країн Європи.

Водночас Україна на 18 місці серед країн світу за кількістю нових летальних випадків від COVID-19 і на 8 — серед європейських країн.

Міністерство охорони здоров’я прогнозує у лютому добову захворюваність на рівні 59 тисяч, за лютий сумарно може захворіти до 1 мільйона українців.

Про це в інтерв’ю ЛігаLife сказав заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін.

«Зараз немає фінальних прогнозів, багато змінних ще в процесі або обговорення, або з’ясування. За попередніми розрахунками, представленими Радою національної безпеки та оборони, 59 000 осіб може хворіти щоденно, сумарно біля 1 мільйона українців за лютий може захворіти», — зазначив Кузін.

При цьому заступник міністра назвав це оптимістичними прогнозами. За його словами, згідно з американськими прогнозами, які роблять для України, пікові показники захворюваності очікуються приблизно на середину лютого з доволі швидким спаданням до першого квітня.

З 24 січня в Івано-Франківській області почне діяти «червоний» рівень епіднебезпеки. Відповідне рішення ухвалили під час засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 21 січня.  

Наразі в Івано-Франківській області перевищені показники більшості індикаторів, за якими визначається рівень епідемічної небезпеки. Зокрема, йдеться про коефіцієнт виявлення випадків інфікування, рівень та динаміку госпіталізацій. 

Нагадаємо, що «червоний» рівень епіднебезпеки передбачає ряд обмежень, які запроваджуються в регіоні. 

Так, забороняється: 

  • робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень навинос,
  • робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо,
  • робота закладів освіти, крім дитячих садків і початкових класів шкіл,
  • робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів,
  • проведення масових заходів, крім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів,
  • робота закладів культури, крім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.

Важливо, що вказані обмеження не будуть діяти у тих випадках, якщо 100% співробітників (організаторів) та відвідувачів (учасників) вказаних закладів (заходів) будуть повністю імунізовані та матимуть зелений COVID-сертифікат або чинний негативний результат тестування на COVID-19 (ПЛР або тест на антиген), або сертифікат про одужання від коронавірусної хвороби. 

Робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на червоному рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил. 

Водночас місцева влада може ухвалювати додаткові заходи щодо посилення протиепідемічних правил у регіоні. 

Рішення щодо скасування червоного рівня ухвалюється Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у разі досягнення регіоном показників, які характеризують відсутність ознак, що відповідають вказаному рівню.

Крім того, від початку вакцинальної кампанії в Івано-Франківській області провели 826 015 щеплень.

Так, в області за минулу добу вакцинували 3 086 прикарпатців. Зокрема, щепили першою дозою — 862 прикарпатців, а другою — 1 875.

Також 2 048 прикарпатців отримали бустерну дозу вакцини проти COVID-19, а 163 — додаткову дозу.

На Івано-Франківщині функціонують дев’ять центрів масової вакцинації населення. Перелік, контакти та графік роботи пунктів та центрів, а також іншу інформацію про вакцинацію проти COVID-19 можна отримати за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 та на сайті.

Зазначимо, що в Україні від початку вакцинальної кампанії щеплено 15 109 351 людина, з них отримали першу дозу – 15 109 349 людей, отримали дві дози – 14 410 730 людей, отримали додаткову дозу – 11 941 людина, бустерну дозу – 167 360 людей.

Загалом провели 29 699 380 щеплень

Нагадаємо, з 6 січня Україна дозволила бустерну дозу вакцини для всіх, хто раніше вакцинувався проти COVID-19.

«Підписав наказ МОЗ про введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих від 18 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися», — зазначив очільник МОЗ Віктор Ляшко.

За його словами, бустерна доза вакцини має посилити ефективність вакцини та дати кращий захист від нового штаму коронавірусу «Omicron».

Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам — Moderna або Comirnaty від Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer. 

Рекомендований період введення бустерної дози — від 6 до 9 місяців із дати отримання другого щеплення. 

Чи не єдиним протипоказанням до бустерного щеплення є важка алергічна реакція на попередню дозу. Якщо реакція була на другу дозу, тоді для ревакцинації можна використати іншу вакцину.

Також в Україні схвалили додаткове щеплення проти COVID-19.
 
Зокрема, Віктор Ляшко підписав наказ щодо введення додаткової дози вакцини проти COVID-19 відповідно до рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ).
 
Отримати додаткову дозу щеплення рекомендовано:
 
— особам із ВІЛ-інфекцією;
— особам із раком крові;
— після трансплантації органів;
— особам, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію;
— особам із низкою інших імунодефіцитних станів.
 
Повний перелік станів та показань для отримання додаткової дози антиковідної вакцини можна знайти в рекомендаціях НТГЕІ.

До слова, наприкінці січня у «Дії» можна буде згенерувати новий COVID-сертифікат після вакцинації бустерною дозою. Доти усі, хто вакцинувався бустером, зможуть користуватися зеленим сертифікатом про повну вакцинацію. 

Щоб отримати новий цифровий документ, достатньо надіслати запит на порталі чи у застосунку Дія не раніше останніх чисел січня, звісно, вже після самого щеплення.

Порядок генерації сертифікату нічим не відрізнятиметься від того, як створюються COVID-сертифікати на підставі одужання чи вакцинації. Єдиною відмінністю є термін дії нового документу — він буде чинним 270 днів.

Також особи, щеплені бустерною дозою, зможуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію за місцем щеплення чи у сімейного лікаря. Цей документ, як і COVID-сертифікат, буде чинним 270 днів.

Також в Україні змінили змішані схеми вакцинації від COVID-19 на наступні:

▪️ 1-ша доза CoronaVac + 2-га AstraZeneca, Pfizer чи Moderna;
▪️ 1-ша доза AstraZeneca + 2-га Pfizer чи Moderna;
▪️ 1-ша доза Pfizer, Moderna + 2-га AstraZeneca.

Інтервал між введеннями для всіх схем – 28 днів.

Такі самі схеми можна застосовувати також для додаткової чи бустерної дози.

До слова, з 24 січня українці, старші 60 років, зможуть витратити 1000 гривень, отримані у межах програми «єПідтримка» за вакцинацію від COVID-19, на придбання ліків в аптеках.

«Уряд надав можливість людям віком від 60 років спрямувати кошти за отримання базового курсу щеплень від коронавірусної хвороби на придбання ліків. Саме ця вікова категорія є групою ризику та має супутні хронічні захворювання, які потребують придбання додаткових лікарських засобів. Тепер їх можна придбати за рахунок коштів єПідтримки», — зазначив міністр охорони здоров’я.

Купити можна буде будь-які лікарські засоби, дозволені для застосування в Україні, як за рецептом лікаря, так і без нього. 

За інформацією Міністерства економіки України, банки перевірятимуть вік людини у момент проведення платежу. Коли саме вона оформила картку — неважливо, головне, щоб на момент купівлі ліків їй вже виповнилося 60 років. 

За кошти програми можна буде придбати виключно лікарські засоби, а не будь-які товари, що реалізуються в аптеці. Наприклад, не можна буде купити препарати недоведеної ефективності, такі як дієтичні добавки, а також косметичні засоби чи медичні прилади, як-от апарати для вимірювання тиску, інгалятори тощо.

COVID-19 залишає аутоантитіла, які можуть вражати здорові органи організму — дослідження

Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють

Рідкісна побічна реакція від вакцини Johnson & Johnson: що відомо

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни