Цьогоріч вже понад 3 000 пʼяних водіїв спіймали прикарпатські поліціянти

Цьогоріч вже понад 3 000 пʼяних водіїв спіймали прикарпатські поліціянти

Поки в Україні триває війна, військові та правоохоронці захищають від окупантів землі, а волонтери та небайдужі всіма силами допомагають бійцям, є такі, хто, досі нехтує правилами дорожнього руху, та дозволяє собі керувати автомобілем на підпитку.

Поліціянти Івано-Франківщини постійно фіксують факти керування водіями транспортних засобів у стані сп’яніння. Лише від початку року правоохоронці виявили на дорогах області 3052 таких порушників. На них складені адміністративні матеріали.

За вказаний період трапилося 267 дорожньо-транспортних пригод за участю водіїв у стані алкогольного сп’яніння. З них 57 ДТП з постраждалими, в яких загинуло дві особи та 82 – отримали тілесні ушкодження, інформує “Галка” з посиланням на поліцію області.

Нагадуємо про відповідальність за керування транспортним засобом у стані сп’яніння :

  • за скоєння правопорушення вперше: штраф 17 тисяч гривень із позбавленням права керування на 1 рік;
  • повторно упродовж року: штраф 34 тисячі гривень із позбавленням права керування на 3 роки;
  • двічі упродовж року: штраф 51 тисяча гривень із позбавлення права керування на 10 років із конфіскацією транспортного засобу;
  • вживання алкоголю, наркотичних засобів, тощо після дорожньо-транспортної пригоди: штраф 34 тисячі або адміністративний арешт на 15 діб із позбавленням права керування на 3 роки.

Правоохоронці Прикарпаття нагадують, що будь-який транспортний засіб – це джерело підвищеної небезпеки. А отже керувати в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння – не можна.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни