Цього року у міському парку Калуша запрацює ланцюгова карусель

Початок сезону роботи атракціонів у міському парку запланований на 7 травня. Капітальний ремонт ланцюгової каруселі планували закінчити до цієї дати. 10 Квітня, 2023, 14:00 Калуш Переглядів: 203 Ілюстроване фото. Через несприятливу погоду, вірогідно, ремонт до 7 травня не завершать Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Як повідомила “Вікнам” директорка комунального підприємства “Міський парк культури і відпочинку імені Івана Франка” Наталія Паламар, у парку розпочали капітальний ремонт атракціону “Ланцюгова карусель”. Зокрема, вже провели демонтаж його елементів.

Нагадаємо, торік цей атракціон не працював: через аварійний стан ланцюгову карусель зупинили на капітальний ремонт. За кошторисом, який було складено раніше, вартість такого ремонту складала близько 450 тис. гривень. За словами Наталії Паламар, цього року кошторис капітального ремонту осучаснили, також до запланованих робіт додали автоматику і програмне забезпечення. Відтак відновлення популярного атракціону коштуватиме 590 тис. гривень. Необхідну суму парку виділили з бюджету Калуської громади. Фінансування таких робіт у 2023 році було передбачене програмою розвитку культури, складовою якої є фінансова підтримка господарської діяльності комунального парку.

Початок сезону роботи атракціонів у міському парку запланований на 7 травня. Капітальний ремонт ланцюгової каруселі планували закінчити до цієї дати. Однак, у такі наміри може втрутитися погода: поки що умови є несприятливими. Вірогідно, ремонт до 7 травня не завершать. Але, як запевнила Наталія Паламар, цього року оновлена ланцюгова карусель у будь-якому разі запрацює.

Також на сайті Калуської міської ради оприлюднили проєкт рішення виконкому «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету міської ради від 24.05.2022 №102 «Про встановлення тарифів на атракціони комунального підприємства «Міський парк культури і відпочинку ім. Івана Франка» яким пропонується доповнити перелік атракціонів ланцюговою каруселлю та встановити на неї такі тарифи: дорослий квиток — 40 гривень, дитячий (для дітей віком від 4 до 14 років) — 20 гривень. Для дітей віком до 4 років у супроводі дорослих і без надання окремого місця атракціон буде безоплатним.

Тарифи на інші атракціони міського парку, як повідомила Наталія Паламар, цього року змінювати не планують. Нагадаємо, у травні минулого року  виконавчий комітет Калуської міської ради затвердив нові тарифи на атракціони міського парку, у дію вони вступили з 1 червня.  За винятком катамарана, найвищий тариф встановлено на атракціон “Колесо огляду” — він є аналогічним тому, що пропонують для ланцюгової каруселі (40 гривень, для дітей віком до 4-х років у супроводі дорослого — безкоштовно, для дітей віком від 4 до 14-ти років — 20 гривень).

Нагадаємо також, що торік було встановлено  пільгу за оплату атракціонів (крім катамарана) в розмірі 50%, яка поширюється на дітей з інвалідністю, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, батьки яких є ветеранами війни, дітей, батьки яких є особами з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з аварією на Чорнобильській атомній електростанції. А також на осіб з інвалідністю та учасників бойових дій.

Також Наталія Паламар відзначила, що минулий рік був складний для парку. Зазвичай найбільше відвідувачів тут у дні масових святкувань (День міста, День Незалежності тощо), а заходів до свят у воєнний час не проводили. Окрім того, робота атракціонів під час повітряної тривоги зупиняється. Однак попри це попит на атракціони торік був, зокрема і з боку вимушених переселенців чимало з яких приїхали до Калуша з дітьми. 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни