Цього року у Калуші сирена повітряної тривоги лунала 110 разів

На сторінці Калуської міської ради в соціальній мережі начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Іван Дембич  поінформував про роботу системи оповіщення на території Калуської громади. 09 Серпня, 2023, 10:00 Калуш Переглядів: 183 Ілюстративне фото. У Калуській ОТГ є 11 сирен і 29 вуличних гучномовців Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

За словами посадовця, від початку повномасштабного вторгнення на території громади суттєво посилили потужності системи оповіщення: до 24 лютого 2022 року було 4 електросирени і 12 гучномовців, зараз є 11 сирен і 29 вуличних гучномовців. Окрім того, у разі надзвичайної ситуації для інформування мешканців можуть залучати засоби масової інформації, зокрема телерадіокомпанії, повідомляють “Вікна”.

За словами Івана Дембича, надходить багато повідомлень про недоліки в роботі системи оповіщення.  

“Наша система підключена до централізованої, тобто сигнал подається від центральних органів виконавчої влади. Ми зараз працюємо на системі Укртелекому, який практично знаходиться в стані самоліквідації. Тому мережі у багатьох місцях відсутні. Якщо б ми хотіли їх кудись довести і поставити більше гучномовців чи сирен, то зараз практично немає можливості це зробити. Є розпорядження Кабінету Міністрів України, яке зобов’язує центральні органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування до кінця 2024 року модернізувати систему централізованого оповіщення. І наша система буде модернізована”, пояснив начальник управління.

За словами Івана Дембича, цього року сигнал повітряної тривоги станом на 8 серпня вмикали 110 разів, а з початку повномасштабного вторгнення 270 разів.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни