Ціна на газ загрожує місцевому самоврядуванню. Калуська міська рада звернулася до президента і уряду

29 вересня на пленарному засіданні сесії Калуської міської ради депутати розглянули і підтримали звернення до президента України Володимира Зеленського, прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля і Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо врегулювання ситуації з постачанням енергоносіїв.

01 Жовтня,
2021,
08:00
Калуш

Переглядів: 266


Ілюстроване фото. Калуська міська рада просить уряд зафіксувати тарифи на енергоносії

Звернення пов’язане з різким подорожчання природного газу для бюджетних установ, а відтак — і з очікуваним збільшенням витрат бюджету на опалення шкіл, дитячих садочків, закладів культури тощо, інформують “Вікна”.

«Інформуємо, що з початку року в абсолютній більшості всіх постачальників природного газу відпускна ціна для бюджетних організацій територіальних громад Прикарпаття зросла щонайменше у 2,5 рази та продовжує зростати.

Різке і непрогнозоване підвищення тарифів на енергоносії всіма постачальниками є свідченням монопольного становища у сфері газопостачання та є чинником дестабілізації ситуації в громадах і веде до зростання соціальної напруги, місцевої політичної нестабільності та економічних потрясінь.

В умовах збалансованості місцевих бюджетів подальше зростання ціни на газ  для бюджетних установ та організацій ставить під загрозу функціонування і є викликом для всієї системи місцевого самоврядування.

Враховуючи вище викладене, розуміючи ринкові умови, просимо вжити невідкладних заходів щодо врегулювання ситуації з постачанням енергоносіїв.

Просимо та очікуємо ухвалення рішень:

  • щодо фіксації цін на енергоносії для бюджетних установ місцевого самоврядування на рівні цін на енергоносії для населення.
  • щодо врегулювання ситуації з виконанням договорів постачальних компаній і органів місцевого самоврядування з метою унеможливлення одностороннього розірвання договорів з боку постачальника.
  • з метою забезпечення газопостачання для бюджетних установ спростити порядок проведення аукціонів закупівлі енергоносіїв», — йдеться у зверненні.
"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни