фото: Мінкульт
До Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України додали дві нові позиції з Прикарпаття, а саме традицію виконання ритуального чоловічого танцю “Сербен” та культуру традиційної гуцульської сирної пластики.
Про це повідомили в Міністерстві культури та інформаційної політики України, пише Фіртка.
Так, традиція виконання ритуального чоловічого танцю “Сербен” походить з села Чортовець Городенківської міської ради. Вона розповсюджена також у місцях компактного проживання уродженців села Чортовець за кордоном — а це передмістя Праги у Чехії, передмістя Парижа у Франції, у Португалії, у Польщі.
Щодо культури традиційної гуцульської сирної пластики, то ця традиція побутує в селах Брустури, Космач, Прокурава, Шепіт, Річка, Снідавка Косівського району та селах Криворівня, Чорний потік, Красник Верховинського району.
Подібні елементи існують в інших регіонах України (зокрема в Карпатському регіоні), а також і в іноземних країнах, таких як Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, однак вони мають місцеві особливості, традицію та культуру, пов’язану з місцем побутування.
“Відтепер місцеві громади мають вжити заходів щодо врахування рекомендацій та пропозицій Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини щодо забезпечення охорони елементів нематеріальної культурної спадщини”, — вказують в Міністерстві.
Окрім прикарпатських позицій, до списку нематеріальної культурної спадщини додали традиційну народну гру “Ашик”, розповсюджену на Півдні Одеської області, та весільний обряд “Читання корони”, що побутує на теренах Волинської області.