Чи залишиться Івано-Франківськ на зв’язку у разі вимкнення світла більш ніж на 2 доби?

Як це реалізувати, обговорили під час наради з керівниками усіх інтернет-провайдерів та мобільних операторів, які представлені у громаді. 04 Грудня, 2022, 18:30 Прикарпаття Переглядів: 525 Місто розгляне варіант підключення вишок зв’язку неподалік міських котелень до генераторів, які живлять ці об’єкти

Якщо світло подають 2 години, то за цей час зарядитись акумулятори не встигають. Тому часто-густо зникає і зв’язок, і мобільний інтернет. А мешканці мають залишатись на зв’язку. Які будуть проблеми у разі повного блекауту?

«Акумулятори сіли і все. Для того, щоби їх зарядити треба певний період часу. А якщо світла ніколи немає, вони навіть не встигають заряджатись. Центральна частина міста в нас забезпечена зв’язком. То у мікрорайонах можуть бути проблеми», — переконує керівник відділення «Укртелеком» Олексій Галушка.

«За дві години ніяка акумуляторна батарея не зарядиться до максимуму. Тобто воно там тримає… ми тримаємо трансмісійні, знаєте, щоб інші бази працювати, а інститут не працює. Основна проблема зараз в нас з генераторами. Тому що майданчиків багато і всі обслужити ми не можемо. Багато нашого обладнання розміщено на котельнях, можливо, що в котельнях буде живлення резервне, було би добре нас також підключити до того живлення», — резюмує керівник відділення «Водафон Україна» Максим Ткачук.

У разі триденної відсутності світла виникне брак пального для генераторів. Провайдери кажуть, великого резерву не сформують — це нереально. Переконані, у разі повного блекауту, його також складно буде придбати. 

І це ще не всі проблеми. Генераторів поки що бракує. Їх возять з місця на місце, аби забезпечити енергією вузли зв’язку.

«Кількість генераторів недостатня, є їх певна кількість: 3-4, скажемо 5. Місто генеруємо, ще щось перекриваємо, але кількість генераторів недостатня, ми зверталися і на ОВА, і в ДСНС, але поки що ДСНС щось там пробує допомогти, але це швидше за все, що буде по області. Відповіді від ОВА ми так і не отримали, тому що можемо, то максимум і генеруємо», — ділиться керівник відділення ПрАТ «Київстар» Олег Миронович.

Частково провайдерам та зв’язківцям допоможуть. Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків запевнив: резерв пального створити можуть. Питання генераторів, просить провайдерів, вирішити самим. Також місто розгляне варіант підключення вишок мобільного зв’язку неподалік міських котелень до генераторів, які живлять ці об’єкти.

«Це життєдіяльність і ми вже відчули, коли зв’язку немає, не можемо наприклад викликати аварійні служби чи інші речі. Тому зв’язок – це надзвичайно важливо. Дуже важливо, щоби інтернет-провайдери і мобільний зв’язок працював на повну потужність. Це є приватний бізнес, який має забезпечувати зв’язок навіть у найгірших ситуаціях, коли світла не буде більше як дві доби. Звісно проблеми будуть, але я вважаю, що зараз є час підготуватися до повного блекауту, проговорити ці речі. Частково допоможемо, частково бачимо, але знову ж таки дуже велика робота все-таки від приватних провайдерів. Вони теж повинні постаратися забезпечувати зв’язок. Вони за це беруть кошти в населення, вони беруть кошти від юридичних осіб. Вони повинні забезпечувати і навіть такі критичні ситуації вони мали прогнозувати і працювати», — підсумував Руслан Марцінків.

Головне, каже очільник міста, щоби не було паніки. Адже якщо зі зникненням світла бодай на дві доби, зникне і зв’язок, франківцям складно буде забезпечити життєдіяльність.  

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни