Через знеструмлення частина споживачів Калуша практично не отримує води

6 грудня на офіційному сайті Калуської міської ради оприлюднили чергове електронне звернення до міського голови Калуської громади Андрія Найди. 06 Грудня, 2022, 18:00 Калуш Переглядів: 1140 Для того, щоб підкачати достатню кількість води на Височанку, двох годин подачі електроенергії — замало

Його авторкою є Дана Олеськів. За словами калушанки, жителі Височанки прекрасно розуміють, яке складне становище в Україні, але важко змиритися з тим, що вже впродовж місяця тут перебої з водою, інформують “Вікна”.

«Вода буває лише по 15-20 хв. на добу, а то і взагалі не має, у той час в місті вона подається часто. Нам пояснюють, що це зв’язано з електропостачанням але ж його не виключають на цілу добу. Насосні станції – об’єкт критичної інфраструктури і завжди ви зауважуєте, що світло на таких об’єктах не виключається, тому виникає питання, чому ми без води? Чому керівництво “Калуської енергетичної компанії” не спромоглося за ці місяці подбати за своїх клієнтів і закупити генератори, а всі свої проблеми переклало, як завжди, на споживачів? Критичну ситуацію зі світлом нам обіцяють до квітня-травня (якщо не буде більших обстрілів), як бути з водою? Чому про таку ситуацію не подбали, адже про можливий обстріл інфраструктури було відомо ще весною. Як вирішується це питання? Як завжди не готові! Просимо вплинути на роботу керівників “КЕК” і вирішити питання подачі води на Височанку, хоча б тоді, коли є світло, так як у місті», — пише калушанка.

Як пояснив у коментарі «Вікнам» директор комунального підприємства «Калуська енергетична Компанія» Петро Шевчук, проблема з подачею води на Височанку пов’язана з перебоями в електропостачанні 27-ої підкачувальної станції. Вона подає воду двома гілками, однією з яких — вгору, на Височанку. Для того, щоб підкачати достатню кількість води, двох годин подачі електроенергії — замало. Відтак воду «розбирають» споживачі, які знаходяться нижче по гілці водогону, і до верхніх точок вона практично не надходить. Воду сюди можуть подавати лише за умови безперебійного електропостачання як мінімум впродовж 3-4 годин.

Цю проблему комунальне підприємство має намір вирішити завдяки генератору. Нагадаємо, зараз триває процедура закупівлі чотирьох генераторів для котелень комунального підприємства. Один із них, за словами Петра Шевчука, можна буде переміщувати й у разі відсутності світла забезпечувати та подачу тепла від котел,ьні, і достатній тиск води на Височанку.

Як зазначив Петро Шевчук, на території Калуша є 27 підкачувальних станцій плюс аналогічні об’єкти є в деяких селах. Усі вони не можуть належати до об’єктів критичної інфраструктури, адже на лініях з підкачуванням є інші споживачі й тоді взагалі не буде кого вимикати. Також нереально забезпечити всі підкачування окремими електрогенераторами: на це потрібно 15-20 млн гривень. Крім того, таку кількість генераторів треба знайти.

Генераторами у Калуші будуть забезпечені основні об’єкти, зокрема. водозабори й каналізаційно-наосна станція №3. Це дозволить подавати воду на місто в умовах повної відсутності електропостачання. Проте обмеження все ж будуть: без підкачувальних станцій воду отримуватимуть споживачі, які проживають не вище п’ятого поверху.  

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни