Через загибель на передовій Богдана Покітка призначене службове розслідування. Оновлено

Командування та особовий склад територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Тернопільської області приносить щирі співчуття рідним та близьким загиблого солдата Богдана Покітка. 19 Лютого, 2023, 16:45 Україна Переглядів: 360663 Жодних навчань, як кажуть його знайомі, не проводилось. 12 лютого його відправили на схід, а вже 16-го він загинув Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Щодо призову солдата Богдана Покітка повідомляють, що відповідно до медичної комісії та уточнення даних він був визнаний таким, що придатний проходити військову службу в лавах Збройних Сил України та був призваний на військову службу по мобілізації до Тернопільського об`єднаного міського ТЦК СП на одну із посад в роту охорони.

12 лютого солдата Богдана Покітка було переведено до нового місця проходження служби, де він загинув внаслідок бойових дій 16 лютого 2023 року.

На даний час у Тернопільському ОМТЦК призначено службову перевірку, за результатами якої буде встановлено осіб, які відповідали за підготовку та навчання особового складу, — йдеться в офіційному повідомленні.

“Такий випадок, який стався з солдатом Б. Покітком, не є системним. Командування військових частин бойового складу приділяє велику увагу навченості… Звертаємось до суспільства дочекатись завершення службової перевірки, результати якої будуть оприлюднення найближчими днями”, — запевняють у Тернопільському ОМТЦК.

Знайoмi та рiднi загиблoгo Бoгдана нe мoжуть прийти дo тями, інформує terminovo.te.ua.

Богдану Покітку було 33 роки. Він працював на одній з тернопільських фабрик меблів. Богдану вручили повістку на зупинці. Жодних навчань, як кажуть його знайомі, не проводилось. 12 лютого його відправили на схід, а вже 16-го надійшла страшна звістка про смерть.

Рідні Богдана Покітка таки домоглися реакції міського голови Тернополя Сергія Надала:

“Я підтримую друзів і родичів Покітко Богдана Івановича, який загинув захищаючи Україну. Я направляю звернення у компетентні органи розібратися у цій ситуації. Безумовно, на фронт мають іти люди, які пройшли відповідний вишкіл. Життя Богдана це не поверне. Але якщо такий факт підтвердиться, будуть врятовані сотні життів наших воїнів”.

Як повідомив журналіст Юрій Бутусов, з ним сконтактувала родина Богдана, його друзі, які вирішили надати цій історії максимальний розголос, щоб були зроблені висновки. Валентина, дружина рідного брата Богдана, Михайла Покітко, та друзі родини повідомили наступне.

У родині Покітко два рідних брати. Михайло — діючий військовослужбовець, тобто один родич у родині вже служить.

16 січня Богдану Покітку, підприємцю у Тернополі, виповнилось 33 роки. В цей день на автобусній зупинці у Тернополі йому вручили повістку, він негайно пройшов медогляд, та 18 січня став солдатом ЗСУ.

Ніякого досвіду служби в армії у Богдана не було. Але Богдан казав, що якщо країні потрібно, то він теж стане служити.

Богдана зарахували до складу роти охорони Тернопільського військомату. Він стояв у караулах та брав участь у роздачі повісток. За свідченням близьких, він один раз виїзжав на полігон, та відстріляв не більше одного магазина, ніякої іншої підготовки не було. Родина чекала, що час для підготовки настане пізніше.

11 лютого Покітко отримав наказ висуватись на Донбас у бойову частину. Він не відмовився, на відміну від деяких інших, не зважаючи на відсутність навичок. Про те, що на фронт посилають непідготовленого бійця, у Тернопільскому військкоматі, звичайно, знали. І тим не менше, Богдана відправили на війну, зазначив журналіст.

14 лютого Покітко зателефонував колегам по роботі, сказав, що знаходиться у Слов’янську, вони чекають нового командира і у складі поповнення будть зараховані у 10-ту гірсько-штурмову бригаду, де його, звичайно, сприйняли як піхотинця, який готовий виконувати завдання у першій лінії. Богдан бачив, що деякі бійці з поповнення кажуть, що вони обмежено придатні, але Богдан вважав негідним оголошувати свою непідготовленість, він вирішив без будь-яких скарг виконувати усі накази.

16 лютого Богдан Покітко загинув у бою.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни