Через нічну атаку у 10 областях та Києві введені аварійні відключення світла – Новини України

Через нічну атаку у 10 областях та Києві введені аварійні відключення світла - Новини України

Фото: Lee Jae Won/REUTERS

Станом на 11:00 понеділка, 19 грудня, в енергосистемі України склалася важка ситуація. Всю ніч ворожі БПЛА намагалися прорватися на енергооб’єкти по всій країні, повідомили у пресслужбі «Укренерго».

– Завдяки професійній роботі Повітряних сил оборони ворог своєї мети у повному обсязі не досяг, але, на жаль, є кілька влучань в об’єкти інфраструктури. Підрозділи ДСНС наразі працюють над ліквідацією наслідків обстрілів. Там, де це зараз можливо, ремонтні бригади вже оцінюють обсяг пошкоджень та розпочинають ремонтно-аварійні роботи. Також у південному та східному регіонах ворог піддав артилерійському обстрілу деокуповані райони, є пошкодження, – наголосили в компанії.

За даними «Укренерго», наразі найскладніша ситуація склалася у центральному, східному та дніпровському регіонах. Введено графіки аварійних відключень у Сумській, Харківській, Полтавській, Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській, Житомирській, Чернігівській, Черкаській, Київській областях та м. Київ. 

– Пріоритетно заживлені об’єкти критичної інфраструктури, відновлення енергопостачання побутовим споживачам може забрати тривалий час. Попри всі пошкодження енергетики тримають ситуацію під контролем. В енергосистемі зберігається стабільна частота 50 Гц,  працюємо синхронно з європейською континентальною мережею, – додали у пресслужбі.

За даними Повітряних сил України, РФ вночі атакувала Україну 35 дронами-камікадзе. Сили ППО збили близько 30 «шахедів». Велику кількість дронів – 23 з 35 – було спрямовано на Киїів та область. 18 з них збили.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни