Через нечесне споживання готелями Прикарпаття електрики держава щорічно втрачає 1 млн гривень

Фахівці «Прикарпаттяобленерго» продовжують виявляти факти споживання побутовим споживачем електричної енергії на непобутові потреби. За попереднім аналізом енергетиків в Івано-Франківській області є понад 4500 об’єктів (1% від усіх споживачів), які споживають електроенергію для непобутових потреб. 23 Березня, 2023, 13:30 Прикарпаття Переглядів: 315 Ілюстроване фото. В обленерго підтверджують, що таких «несправедливих» фактів достатньо Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Тільки за три останніх місяці складено понад 30 актів про відповідні порушення, інформує “Прикарпаттяобленерго”.

Таким порушникам закону дається рівно місяць з моменту виявлення порушення на упорядкування договірних відносин з оператором системи розподілу електроенергії (обленерго). Також за цей час споживач повинен встановити окремий прилад обліку, який буде обліковувати спожиту електроенергію, яка використовується на непобутові потреби. До речі, з 30 складених актів, 20 споживачів визнали порушення і вже усунули їх. Решті побутовим споживачам, які споживають електроенергію для ведення комерційної діяльності і відмовляються усувати виявлені порушення, буде припинено постачання електричної енергії до упорядкування відповідних договірних взаємин з обленерго.

“Ситуація, коли побутовий споживач використовує електроенергію для непобутових потреб, зокрема для підприємницької, господарської та іншої комерційної діяльності, виглядає несправедливо та що головне, незаконно. Виходить, що він обдурює не тільки державу, але веде себе нечесно по відношенню до інших споживачів”, — зауважують енергетики.

В обленерго підтверджують, що таких «несправедливих» фактів достатньо. На одній вулиці може працювати споживач, який купує електроенергію за 6 гривень, бо зареєстрований як юридична особа, і споживач який використовує ту ж саму електроенергію для тих же самих цілей, але купує він її за цінами побутового споживача, оскільки в нього не ведеться окремий комерційний облік спожитої електроенергії.

Для прикладу, на території області існують готелі, що підключені як побутові об’єкти, при цьому споживають за рік близько 200 тис. кВт *год електричної енергії. В таких випадках держава щорічно втрачає близько 1 млн гривень. І це в умовах воєнного стану, коли кожна гривня є цінною для досягнення перемоги, акцентують в енергетичній компанії.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни