Через нафтопродукти в Дністрі сталося забруднення Лімниці

Минулими вихідними внаслідок потрапляння нафтопродуктів у річку Дністер на території Львівської області було зафіксовано забруднення, а саме — появу на поверхні річки в районі міста Галич масляних плям.  28 Грудня, 2022, 10:30 Прикарпаття Переглядів: 279 На Лімниці спостерігаються незначні масляні плями, однак їхня площа на 80% менша порівняно з попередньою добою

Тоді за результатами досліджень проб води встановили, що концентрація нафтопродуктів складає 11 мг/куб. дм. Це вище за гранично допустиму концентрацію у понад 200 разів. Через підйом рівня води у Дністрі відбулося й забруднення правої притоки Дністра, річки Лімниця, інформують “Вікна” з посиланням на Івано-Франківську ОДА.

Вчора, 27 грудня, фахівці відповідних служб повторно відібрали проби поверхневих вод річки в місті Галич і селі Нижнів. Отримані результати підтверджують значне зменшення забруднення. Зокрема, на Дністрі в Галичі концентрація нафтопродуктів зменшилася в 30,5 раза і перевищує норму тільки у 4,2 раза, а в Нижневі концентрація нафтопродуктів зменшилася в 4,5 раза і перевищує норму в 7,6 раза.

На Лімниці спостерігаються незначні масляні плями, однак їхня площа на 80% менша порівняно з попередньою добою. Також тут встановлені бонові загородження для локалізації, переміщення та збору нафтопродуктів.

«Наразі проводиться постійний моніторинг ситуації, пов’язаної із забрудненням річок Дністер і Лімниця, та здійснюються заходи задля зменшення шкідливого впливу нафтопродуктів на довкілля», — повідомила начальниця обласної військової адміністрації Світлана Онищук.

Раніше йшлося, що в Дністрі зафіксували перевищення забруднення нафтопродуктами в 200 разів.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни