Чехія прийме українських біженців на зиму, але не більше, ніж десятки тисяч – Новини України

Чехія прийме українських біженців на зиму, але не більше, ніж десятки тисяч - Новини України

Фото: LEONHARD FOEGER/REUTERS

Чеська влада готова розмітити українських біженців під час зимового періоду, але лише кілька десятків тисяч людей. Про це заявив міністр внутрішніх справ країни, передає “Czech Radio” Віт Ракушан.

Як зазначив чеський міністр, це пов’язано з відсутністю місць розміщення людей, а також обмеженими можливостями соціальної системи та системи охорони здоров’я. За його словами, кількість українців у Чехії на сьогодні становить від 3,4 до 3,7% населення, тобто від 355 до 390 тисяч осіб, а кількість виданих віз тимчасового захисту сягає 460 тисяч.

– Нині ми не стикаємося з великою хвилею біженців. Якась кількість людей прибуває, але треба зазначити, що багато хто вже покинув територію Чехії. Вони повернулися в Україну і чекають, що буде взимку, – заявив Ракушан.

Також глава чеського МВС наголосив, що зараз уряд країни готує сценарій кризового типу розміщення, оскільки іншого типу житла для українських біженців не буде. У зв’язку з цим він закликав допомогти країни ЄС, які не так перевантажені українцями як Чехія.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни