Центр оборонних реформ презентував доповідь щодо участі відставних офіцерів НАТО в активних заходах РФ – Новини України

Центр оборонних реформ презентував доповідь щодо участі відставних офіцерів НАТО в активних заходах РФ - Новини України

Відставні офіцери армій і розвідувальних структур країн НАТО, зокрема, Франції, Німеччини, США, Чехії, Італії та інших, задіяні в активних заходах російських спецслужб, спрямованих на ослаблення країн Заходу, деструктивізацію відносин НАТО і ЄС, та ізоляцію окремих членів відповідних союзів, виправдання російської агресії та підрив військово-технічної допомоги Україні Про це йдеться у доповіді Центру оборонних реформ та інформаційного агентства Guildhall.

“З початком російсько-української війни у провідних країнах Заходу зафіксовано активізацію діяльності відставних офіцерів, військовослужбовців та співробітників силових структур, які беруть активну участь у суспільно-політичному житті, впливаючи як на суспільства, так і на еліти відповідних держав. Такі офіцери та військовослужбовці часто мають тісні особисті, бізнес та професійні зв’язки з Росією, а також беруть участь у кампаніях, які мають ознаки активних заходів, спрямованих на підрив військово-технічної допомоги Україні, виправдання російської агресії, деструктивізацію відносин між НАТО та ЄС та ізоляцію окремих членів відповідних спілок, а тому, заслуговують на окрему увагу”, – йдеться у вступі до доповіді.

Наприклад, у Франції, розглянуто участь французьких відставних офіцерів в активних заходах, що реалізовуються на майданчику організації “Франко-російський діалог”, заснованої та координованої наближеним до Путіна російським олігархом, екс-керівником РЖД Володимиром Якуніним. Серед багатьох інших, наводиться приклад круглого столу, що відбувся в Парижі на майданчику “Франко-російського діалогу” 12 грудня 2022 року, за участю генерала армії Франції Вінсент Деспорт, екс-начальник відділу ситуаційної розвідки та радіоелектронної боротьби в Об’єднаному штабі оперативного планування Збройних Домінік Делавар, а також екс-представник командування Сил спецоперацій Франції полковник Жак Хогард. Підсумками круглого столу стало покладання французькими відставними офіцерами НАТО відповідальності за розв’язання війни проти України.

З погляду загроз пов’язаних з участю відставних офіцерів у політичному житті Франції, розглянуто оточення проросійського політика, екс-кандитата у президенти Франції Еріка Земура. Зокрема, проаналізовано діяльність керівника штабу Земура колишнього заступника Начальника штабу французької армії, генерал-майора Бертрана Де Ла Шена, наближеного до колишнього начальника Генерального штабу ЗС Франції П’єра Де Вільє, брат якого, інший проросійський політик Філіп де Вільє, є бізнес-партнером російського олігарха Костянтина Малофєєва, які ведуть спільні проекти в окупованому Криму.

У доповіді проаналізовано використання французькими відставними офіцерами та проросійськими політиками ідеології “голізму” для прикриття російських активних заходів щодо виведення Франції з НАТО. Зокрема, у таких заходах задіяні Жан-Бернар Пітель – французький генерал у відставці, віце-президент та співзасновник згаданого аналітичного центру Geopragma, бригадний генерал авіації у відставці Грегуар Діамантідіс, ефс-командувач силами НАТО в Косово генерал Жан-Клод Аллар.

У Німеччині також розглянуто вплив Якуніна, зокрема, в рамках роботи інституту “Діалог цивілізацій”. Експертом “Діалогу цивілізацій”, який взяв участь в офіційному його відкритті у 2016 році, є відставний генерал німецького Бундесверу Харальд Куят. Куят також брав участь у роботі заснованого Путіним та Шредером “Петербурзького діалогу”. Сьогодні, згідно з доповіддю, Куят заявляє, що “Україна воює в американських інтересах” та закликає припинити військову допомогу Україні.

Серед відставних німецьких офіцерів, які беруть участь в операціях з підриву військово-технічної допомоги Україні, проаналізовано діяльність Еріха Вада, генерала Бундесвера, відомого своїми зв’язками з одним із найбільш розшукуваних злочинців у світі, який перебуває в Росії під протекцією ФСБ, Яном Марсалеком. 25 лютого 2023 року Еріх Вад став співорганізатором мітингу “За мир!” у Берліні основною вимогою якого стало припинення військової допомоги Україні.

У Чехії, визначною є постать екс-співробітника Служби держбезпеки Чехословаччини, підполковника запасу армії Чехії, військовий аналітик Мартіна Коллера. З 2014 року Мартін Коллер бере участь в активності, яку організовує Інститут слов’янських стратегічних досліджень. Партнерами Інституту є – фонд «Російський світ», Всесвітня координаційна рада російських співвітчизників, які проживають за кордоном, Російський культурний центр у Празі та інші організації. Сьогодні Мартін Коллер бере участь в антиурядових протестах у Чехії, спрямованих на підрив військово-технічної допомоги Україні.

У США, згідно з доповіддю, активну роботу ведуть члени організації «Ветерани розвідки за розсудливість» (VIPS), яка об’єднує офіцерів та співробітників американських спецслужб. Провідні члени VIPS – екс-співробітник ЦРУ Реймонд Макговерн та колишній високопоставлений співробітник АНБ Едвард Бінні. У 2016 році VIPS брала участь в активних заходах щодо спростування втручання РФ у вибори до США. У 2022-2023 роках VIPS активно працює у напрямку зупинення військової допомоги Україні. Також, згідно з матеріалами Financial Times, члени VIPS офіцери Вільям Бінні та Роберт Девід Стіл причетні до створення вербульних мереж руху QAnon у США, який у свою чергу, за даними Robert Lancing Institute, активно використовувався спецслужбами РФ.

Наводяться приклади участі відставних американських офіцерів у російських інформаційно-психологічних операціях, зокрема колишнього співробітника розвідслужби морської піхоти США, екс-кореспондента Russia Today Скота Ріттера та екс-полковника армії США та радника Пентагону за часів президентства Дональда Трампа Дуглас Криму та «референдуми на Донбасі», а також припинити постачати озброєння Україні.

“Довгостроковий характер війни РФ проти України та поточне геополітичне загострення зумовлюють подальше формування громадського запиту вже не на військових-аналітиків, а на військових-політиків. Ми вже побачили як сам такий запит, так і його задоволення в Чехії, де президентом країни став колишній військовий Петро Павло Росія розуміє цей процес, тому активізувала власну агентурну мережу для зайняття політичних позицій у країнах Заходу, що становить серйозну загрозу для політичної єдності НАТО і ЄС, а також для національної безпеки відповідних держав, адже всупереч позитивному досвіду Чехії такий суспільний запит може бути реалізований і у зворотному ключі”, – йдеться у висновках із доповіді.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни