Бустерна та додаткова дози COVID-вакцини: скільки прикарпатців щепили

На Івано-Франківщині 4 895 людей отримали бустерну дозу вакцини проти COVID-19, 258 — за добу 3 лютого. 

Про це журналістці Фіртки повідомили в Івано-Франківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ.

Водночас 192 прикарпатці отримали додаткову дозу вакцини проти коронавірусної хвороби.

Так, в області за минулу добу вакцинували 1 896 прикарпатців. Зокрема, щепили першою дозою — 734 прикарпатців, а другою — 904.

Від початку вакцинальної кампанії в Івано-Франківській області провели 851 786 щеплень.

«Не плутаймо додаткову дозу вакцини проти COVID-19 з бустерною дозою. Додаткова доза рекомендована лише людям із проблемами з імунітетом як частина основного курсу вакцинації. Її введення не впливає на термін дії COVID-сертифіката. 

А бустерна — потрібна всім щепленим проти коронавірусу, щоб посилити ефективність вакцини, яка з часом знижується», — пояснив регіональний координатор з питань вакцинації Микола Стовбан.

На Івано-Франківщині функціонують дев’ять центрів масової вакцинації населення. Перелік, контакти та графік роботи пунктів та центрів, а також іншу інформацію про вакцинацію проти COVID-19 можна отримати за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 та на сайті.

До слова, в області найбільше щеплень зробили препаратом компанії Pfizer-BioNTech. Трохи менше обирали вакцини виробництва компаній AstraZeneca та Sinovac.

Зазначимо, що в Україні від початку вакцинальної кампанії щепили 5 420 207 людей, з них отримали першу дозу — 15 420 205 людей, отримали дві дози — 14 728 642 людини, отримали додаткову дозу — 19 423 людини, бустерну дозу — 421 057 людей.

Загалом провели 30 589 327 щеплень.

Що було раніше?

З 6 січня Україна дозволила бустерну дозу вакцини для всіх, хто раніше вакцинувався проти COVID-19.

«Підписав наказ МОЗ про введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих від 18 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися», — зазначив очільник Міністерства охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За його словами, бустерна доза вакцини має посилити ефективність вакцини та дати кращий захист від нового штаму коронавірусу «Omicron».

Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам — Moderna або Comirnaty від Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer. 

Наголосимо, що Кабінет міністрів України своєю постановою скоротив мінімальний період для отримання бустерної дози вакцини від COVID-19 зі 180 до 90 днів. 

Відтепер бустерну дозу вакцини від коронавірусу рекомендується робити з 90-го по 270-й день після останнього щеплення. Також це стосується вакцинації як одним препаратом, так і за змішаною схемою.

Постанова Кабміну передбачає, що при формуванні COVID-сертифіката після введення бустерної дози до нього вноситимуть відповідну позначку — «booster/бустер».

Чи не єдиним протипоказанням до бустерного щеплення є важка алергічна реакція на попередню дозу. Якщо реакція була на другу дозу, тоді для ревакцинації можна використати іншу вакцину.

Також українці, які вакцинувались бустерною дозою вакцини проти коронавірусу, отримають додатково ще 500 гривень. Про це повідомив у відеозверненні у понеділок ввечері президент України Володимир Зеленський.

«Є чітке розуміння, що імунітет зростає після кожної наступної дози вакцини, а стратегія бустеризації стала єдиним стандартом для розвинених країн.
Бустеризація — це третя доза вакцини, тому в межах програми «єПідтримка» видадуть ще 500 гривень для тих громадян, які отримуватимуть третю дозу», — сказав президент.

Крім того, отримати додаткову дозу щеплення рекомендовано:
 
— особам із ВІЛ-інфекцією;
— особам із раком крові;
— після трансплантації органів;
— особам, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію;
— особам із низкою інших імунодефіцитних станів.
 
Повний перелік станів та показань для отримання додаткової дози антиковідної вакцини можна знайти у рекомендаціях Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики.

  читайте також: Тестування на COVID-19: у скільки обходиться ПЛР-аналіз в Україні та інших країнах

Нагадаємо, понад 200 працівників навчальних закладів відсторонені від роботи через відсутність сертифіката про вакцинацію 

Крім цього, з 31 січня невакцинованих медиків, працівників органів місцевого самоврядування та комунальників відсторонюють від роботи без збереження заробітної плати. Це правило не поширюватиметься на працівників, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний документ.

Додамо, що наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.

Спалах захворюваності на COVID-19. Як вберегтись від штаму «Omicron»

Природні антитіла чи вакцинація: що дає надійніший захист від «Omicron»

Рідкісна побічна реакція від вакцини Johnson & Johnson: що відомо

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни