Буде два саміта миру – ОП

Буде два саміта миру - ОП

Фото: Пресслужба президента України Андрій Єрмак очолював українську делегацію у Джидді

Наступна зустріч радників глав держав і урядів щодо Формули миру відбудеться протягом місяця або трохи пізніше, прогнозує Андрій Єрмак.

Україна планує провести два саміти миру за участю лідерів держав – на першому з них мають ухвалити Формулу миру, а на другому – зафіксувати закінчення війни. Про це сказав керівник Офісу президента Андрій Єрмак на брифінгу в Києві у понеділок, 7 серпня.

За його словами, перший саміт буде установчим. Його учасники мають ухвалити український мирний план з 10 пунктів. Після цього заплоновані окремі заходи, конференції в різних частинах світу щодо кожного з пунктів Формули миру.

“Другий саміт після цього ухвалить міжнародний документ, який фіксує закінчення війни”, – сказав Єрмак.

Він прогнозує, що наступна зустріч радників глав держав і урядів щодо Формули миру відбудеться протягом місяця або трохи пізніше.

“Ми погодили наступну зустріч і цього тижня проведемо зустріч послів, де, гадаю, перейдемо цифру 60 учасників”, – зазнчив керівник ОП.

Як відомо, 5-6 серпня в місті Джидда у Саудівській Аравії відбулася зустріч радників лідерів держав щодо Формули миру за участю 42 країн, серед ких США, Китай, Індія і Бразилія. Росію на саміт не запрошували.

Через це в Москві образилися і заявили, що “без участі Росії та врахування її інтересів жодні зустрічі з тематики української кризи не мають ані найменшої доданої вартості”.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни