Британська розвідка: РФ вдарила по багатоповерхівці Дніпра ракетою Х-22 – Новини України

Британська розвідка: РФ вдарила по багатоповерхівці Дніпра ракетою Х-22 - Новини України

Фото: facebook.com/MNSDNE?locale=uk_UA

Росія вдарила по багатоповерховому житловому будинку у Дніпрі  ракетою Х-22. Це не перший удар РФ такими ракетами по цивільному населенню, повідомляється у розвідувальному огляді Міноборони Британії.

У розвідці наголосили, що 14 січня РФ відновила ракетні удари дальнього радіусу дії по об’єктах української інфраструктури, вперше приблизно за 15 днів.

– Ціллю, як і раніше, стала українська електромережа. Втім, одна з ракет влучила у житловий будинок… Велика протикорабельна ракета AS-4 KITCHEN (класифікація НАТО, радянська назва – Х-22 – УНІАН), запущена з середнього бомбардувальника Ту-22М3 BACKFIRE, з високою ймовірністю влучила в житловий будинок у Дніпрі, що призвело до загибелі щонайменше 40 осіб – зазначили у розвідці.

У  Міноборони Британії додали, що Росія переклала відповідальність за цей удар на українську ракету ППО.

– Х-22 відома своєю неточністю при використанні проти наземних цілей, оскільки її радіолокаційна система наведення погано розрізняє цілі в міській місцевості. Цей тип ракет непридатний для високоточних ударів, і докази війни в Україні свідчать про те, що дисфункція російського ударного потенціалу далекого радіусу дії є більш глибокою, – наголосили у розвідці.

РФ ударила по багатоповерхівці Дніпра вдень 14 січня. Станом на ранок 17 січня рятівники розібрали 90% уламків. Відомо вже про 41 загиблого, серед них 4 дитини. 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни