Брат псевдоволонтера Віталія Хемича повернув постраждалим понад мільйон гривень

Задокументовано свідчення 16 потерпілих, у яких зловмисник видурив понад 1 млн 734 тисяч гривень. 13 Лютого, 2023, 17:00 Калуш Переглядів: 374 Старший брат взяв на себе відповідальність повернути кошти, які люди довірили його брату Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

13 лютого 2023 року суд продовжив розгляд справи про обвинувачення калушанина у незаконному використанні благодійних пожертв з метою отримання прибутку та шахрайстві (ч.3  ст. 201-2, ч.1 ст. 190, ч.2 ст. 190 Кримінального кодексу України), інформують “Вікна” з посиланням на Калуський міськрайонний суд.

Як повідомляли раніше, на засіданні мали допитати ще двох свідків у справі, зокрема, брата обвинуваченого Олега Хемича.

Нагадаємо, у справі про обвинувачення Віталія Хемича є чотири свідки. Двох свідків суд заслухав раніше. Також свідчення суду вже надали потерпілі.  

До суду з’явився свідок, якому головуюча роз’яснила право відмовитися від дачі показів, оскільки він є родичем обвинуваченого. Свідок виявив бажання розповісти про відомі йому обставини кримінального правопорушення.

За словами Олега Хемича, його брат збирав кошти на купівлю автомобілів та спорядження військовим ЗСУ, займався волонтерством. Влітку минулого року в соцмережі він побачив відео, на якому його брат попросив допомоги в сім’ї, щоб повернути людям гроші.

Свідок взяв на себе відповідальність повернути кошти, які люди надали його брату. Після перевірки платіжних документів пересилання грошей він повертав кошти усім потерпілим. За цей час він повернув понад мільйон гривень.

Таким чином залишилось допитати ще одного свідка. Як повідомила прокурор, свідок проживає за межами Калуша, тому доцільно допитати його за допомогою відеоконференцзв’язку із Коломийським судом. Інші учасники не заперечили проти такого  клопотання.

Суддя винесла ухвалу, якою доручила Коломийському міськрайонному суду забезпечити проведення судового засідання 22 лютого в режимі відеоконференції за участю свідка, — йдеться у повідомленні суду.

За даними слідства, з травня по серпень 2022 року Віталій Хемич, позиціонуючи себе волонтером, через соціальну мережу збирав кошти для допомоги Збройним силам України та особам, які потребують допомоги у зв’язку з військовою агресією росії проти України. Повідомляли про те, що задокументовано свідчення 16 потерпілих, у яких зловмисник видурив понад 1 млн 734 тисяч гривень.

23 вересня Калуський міськрайонний суд обрав запобіжний захід щодо Віталія Хемича. За клопотанням прокуратури його було взято під варту строком на 60 діб під заставу у розмірі 198 тисяч 480 гривень. 28 вересня після сплати застави Віталій Хемич вийшов із СІЗО.

Віталію Хемичу загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до семи років з конфіскацією майна. Також одна з потерпілих вимагає відшкодування моральної шкоди.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни