Брали 5 тисяч доларів: на Прикарпатті затримали ділків, які переправляли ухилянтів за кордон (ФОТО)

Брали 5 тисяч доларів: на Прикарпатті затримали ділків, які переправляли ухилянтів за кордон (ФОТО)

СБУ перекрила ще один канал нелегального переправлення за кордон чоловіків, котрі підлягають призову по мобілізації під час дії правового режиму воєнного стану.

Схему організували керівниця візового центру та директор фірми-перевізника з Івано-Франківської області. За свої послуги вони брали 5 тисяч доларів з одного «клієнта».

Ділки виготовляли для військовозобов’язаних різного роду підроблені документи, що надають право на безперешкодний виїзд за межі України. Зокрема, оформляли «клієнтам» фіктивне працевлаштування на фірму, яка має ліцензію на міжнародні перевезення. Після цього дані чоловіків вносили в базу даних «Шлях», що давало їм можливість перетинати кордон під виглядом водіїв. СБУ затримала організаторів під час спроби вивезти за кордон через пункт «Шегині» чергову партію з трьох військовозобов’язаних із пакетами фіктивних документів.

Під час обшуків у фігурантів вилучили:

  • три мікроавтобуси, задіяні в перевезенні «ухилянтів»;
  • грошові кошти, ймовірно отримані від протиправної діяльності;
  • підроблені документи, печатки та штампи.

Фігурантам оголошено про підозру за ч. 3 ст. 332 КК України – у незаконному переправленні осіб через державний кордон України. Суд обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Викриття протиправної діяльності здійснювало Управління СБУ в Івано-Франківській області спільно з ГУ НП в Івано-Франківській області за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни