Борги калушан перед КП “ЖЕО №4” вже продають за чверть їхньої вартості

На сайті Національної електронної біржі 10 березня розпочалося приймання заяв на участь у другому повторному аукціоні з можливістю зниження початкової ціни з продажу права вимоги за дебіторською заборгованістю калуського комунального підприємства «ЖЕО №4». Заяви можна подавати до 20 березня, електронний аукціон запланований на цю дату. 13 Березня, 2023, 16:00 Калуш Переглядів: 208 Ілюстроване фото. Компанія, яка викупить борги, матиме право вимагати їхнього повернення Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Продаж права вимоги за дебіторською заборгованістю КП «ЖЕО №4» оголосив арбітражний керуючий, ліквідатор комунального підприємства Андрій Ратушний, інформують “Вікна”.

«До реалізації запропоноване право вимоги за дебіторською заборгованістю КП «ЖЕО№4»  на загальну суму 3 672 750,18 гривень, в тому числі, станом на 01.09.2022 року, заборгованість 1159 фізичних осіб на суму 3 580 492,88 гривень, заборгованість 31 фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб на суму 92 257,30 гривень. Початковою ціною другого повторного аукціону є зменшена на 25 відсотків початкова ціна попереднього другого повторного аукціону, тобто 929 664,9 гривень»,  — йдеться у повідомленні на сайті Національної електронної біржі.

Нагадаємо усі попередні аукціони з продажу боргів калушан перед четвертим ЖЕО не відбулися через відсутність охочих їх купити. Так, перший аукціон оголосили наприкінці вересня минулого року, причому на повну суму боргів — понад 3 млн 672 тис. гривень. Далі лот виставили на торги у жовтні зі зменшеною на 20% початковою ціною — борги продавали за понад 2 млн 938 тис. гривень. На наступних аукціонах ціну вже знижували на 25% від попередньої: у листопаді  борги калушан пробували продати за близько 2,2 млн гривень, на початку лютого цього року — майже за 1,7 млн гривень, а на початку березня — за більш ніж 1,2 млн гривень. Зараз ціна на аукціоні становить  приблизно чверть  від загальної суми заборгованості калушан перед ЖЕО №4.

Раніше міська влада попереджала, що ліквідація комунального підприємства не означає списання боргів перед ним, зокрема по квартплаті. Компанія, яка викупить борги, матиме право вимагати їхнього повернення. У переліку боржників — 1159 мешканців багатоквартирних житлових будинків, за якими залишився борг перед КП «ЖЕО №4». Розмір боргу становить від 1,08 гривні до понад 60 тис. гривень.

Нагадаємо, Калуська міська рада прийняла рішення про ліквідацію КП «ЖЕО №4» у 2019 році. Згодом депутати надали згоду на звернення до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство комунального підприємства. Постановою Господарського суду Івано-Франківської області від 14 квітня 2021 року КП «ЖЕО №4» було визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Суд дійшов висновку, що у комунального підприємства відсутнє майно, яким може погасити борги перед кредиторами. Суд визнав вимоги кредиторів на суму понад 37 млн гривень. Зокрема, визнано 16,4 млн гривень боргу ЖЕО №4 перед державною податковою службою, понад 16,6 млн гривень — перед КП «Водотеплосервіс», понад 3,6 млн гривень — перед КП «Екосервіс».

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни