Блінкен: США мають докази, що Китай обмірковує постачання летальної допомоги РФ – Новини України

Блінкен: США мають докази, що Китай обмірковує постачання летальної допомоги РФ - Новини України

Державний секретар США Ентоні Блінкен підтвердив інформацію про те, що Китай розглядає можливість надання Росії летальної військової допомоги на підтримку її агресивних дій в Україні. Про це він заявив в інтерв’ю американському телеканалу NBC.

– Ми вкрай стурбовані тим, що Китай розглядає можливість надання летальної підтримки Росії у її агресії проти України. І я чітко заявив, що це призведе до серйозних наслідків, зокрема щодо наших відносин. Про це говорив і президент Байден під час своїх кількох зустрічей із Сі Цзіньпіном, – заявив держсекретар США.

Блінкен також висловив критику на адресу Пекіна за його нейтральну позицію щодо повномасштабного російського вторгнення в Україну, зазначивши, що Китай “намагається всидіти на двох стільцях”.

– Публічно Китай показує себе як країну, яка прагне миру в Україні. Але непублічно, як я вже казав, протягом останніх місяців відбувалося постачання нелетальної допомоги, що прямо сприяє військовим зусиллям Росії. Є також інформація, яка незабаром буде оприлюднена, згідно з якою Китай серйозно обмірковує постачання летальної допомоги РФ, – зазначив він.

Водночас, державний секретар відмовився уточнювати, яка саме допомога може бути надана Росії, зауваживши, що “є різні види летальної допомоги, яку Китай принаймні обговорюють передати, зокрема зброю”.

З початку конфлікту в Україні Китай зайняв нейтральну позицію, проте закликав обидві сторони припинити військові дії та розпочати мирні переговори. Пекін не приєднався до західних санкцій проти Росії, але деякі китайські компанії залишили російський ринок та припинили постачання певних товарів. У січні перша леді України Олена Зеленська передала листа президента Володимира Зеленського лідеру Китаю Сі Цзіньпіну, в якому він виклав свої пропозиції щодо припинення військового конфлікту між Україною та Росією.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни