Біограф Маска заявив, що мільярдер передав частину мережі Starlink під контроль Пентагону – Новини України

Біограф Маска заявив, що мільярдер передав частину мережі Starlink під контроль Пентагону - Новини України

Фото: REUTERS/Gonzalo Fuentes

Біограф американського мільярдера Ілона Маска – Волтер Айзексон – заявив, що певна частина обладнання і послуг супутникової мережі Starlink тепер перейшла під контроль Пентагону. Про це він розказав виданню The Washington Post.

Айзексон пояснив, що Маск зробив це, оскільки хотів уникнути причетності до війни в Україні. Він боявся, що використання технологій його компанії SpaceX може призвести до ядерної війни.

За словами Айзексона, Маск сказав: “Чому я маю брати участь у цій війні? Я створив Starlink, щоб люди могли розважитися, дивитися фільми на Netflix і грати у відеоігри. Я не хочу створювати щось, що може призвести до ядерної війни”.

Біограф додав, що Маск тепер не має контролю над геозонами і умовами використання Starlink.

Також в новій біографії Маска зазначено, що минулого року підприємець дав команду вимкнути Starlink поблизу Криму, щоб запобігти українській атаці на російський флот. Однак Маск пізніше відкинув цю інформацію, стверджуючи, що не наказував вимикати Starlink у районі Криму, оскільки мережа там не працювала через санкції проти РФ.

7 вересня телеканал CNN повідомив, що в 2022 році Ілон Маск не дозволив використовувати Starlink біля Криму, тим самим зірвавши атаку України на Чорноморський флот Росії. Ця інформація базується на фрагментах біографії Маска, яку написав Волтер Айзексон.

8 вересня Ілон Маск  в соцмережі X (екс-Твіттер) заявив, що якби він схвалив використання Starlink поблизу Севастополя, це могло призвести до серйозної ескалації ситуації.

9 вересня глава Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов підтвердив під час форуму YES в Києві, що системи Starlink не працювали певний час біля Криму, але водночас зауважив, що вони функціонують на всій лінії фронту.
 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни