Біля Калуського ЦНАПу волонтери приготували і безплатно роздали понад 500 піц

16 січня у Калуші біля Центру надання адміністративних послуг на вул. Хмельницького відбулася гуманітарна акція від благодійної організації «Siobhans Trust Ukraine» із Шотландії за підтримки громадської організації «Єврокарпатська ініціатива»: усіх охочих пригощали піцою. 18 Січня, 2023, 12:00 Калуш Переглядів: 487 Як зазначила Оксана Савчук, акції з роздачі піци мають намір проводити аж до нашої Перемоги Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Цього ж дня аналогічна акція проходила у Бурштині — на відміну від Калуша до цього міста вона завітала вперше.

Нагадаємо, «Siobhans Trust Ukraine» об’єднує волонтерів з 20 країн світу, в основному — з Європи, а також з Австралії, США, Нової Зеландії тощо. Як повідомила «Вікнам» волонтерка ГО «Єврокарпатська ініціатива», депутатка Калуської міської ради Оксана Савчук, на Прикарпатті акції з безоплатної роздачі піци усім охочим відбуваються від травня минулого року, ними охоплено вже понад 200 локацій. У тому числі такі акції неодноразово проходили у Калуші та селах Калуської громади.

Аналогічні акції проводять в інших областях у тому числі й прифронтових. Зокрема волонтери вже роздавали піцу в Києві, Харкові, Дніпрі, Миколаєві, Запоріжжі, Одесі. Свою діяльність благодійна організація «Siobhans Trust Ukraine» розпочала з перших днів війни: волонтери готували піцу на кордоні для українських біженців. Згодом, коли потік біженців зменшився, благодійники почали їздити регіонами України та пригощати піцою охочих. Метою таких акцій є позитивні емоції та підтримка українців.

Благодійники мають шість машин: холодильники з піцою, яку постачають з Італії, та з обладнанням для її приготування: є печі з газовими балонами, столи тощо. За словами Оксани Савчук, зараз половина машин благодійної організації працює в Запоріжжі, інші — в західних областях. Наступний приїзд волонтерів з піцою на Прикарпаття планується за два тижні, про локації буде відомо пізніше.

У Бурштині волонтери мали намір роздати 600 піц, а роздали — близько тисячі. Як розповіла Оксана Савчук, акція транслювалася на великому вуличному екрані й привабила багатьох людей, зокрема дітей. У Калуші біля ЦНАПу планували приготувати 500 піц, а роздали також більше. Зокрема, гарячою піцою пригощали відвідувачів ЦНАПу, у тому числі та вимушених переселенців. Саме тоді в адмінприміщенні вимкнули електропостачання, тож благодійна акція виявилася дуже доречною: люди використали час очікування за смачним частуванням.

Разом з Оксаною Савчук в благодійній акції як волонтерка брала участь її колега по депутатському корпусу Калуської міської ради Богдана Галайда. Вона також допомагає благодійникам з проживанням — під час приїзду вони безплатно розміщуються в «Готелі Калуш».

Благодійники з «Siobhans Trust Ukraine» не стомлюються мандрувати Україною та дарувати людям позитивні емоції. Як зазначила Оксана Савчук, акції з роздачі піци мають намір проводити аж до нашої Перемоги.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни