Безробітним калушанкам розповіли, що таке патронатна сім’я

У Калуші відбулася інтерактивна бесіда за участі жінок, які перебувають у пошуку роботи. Метою заходу було привернення уваги суспільства до впровадження в Україні нової форми виховання дитини у сім’ї — патронатної.

26 Січня,
2022,
08:00
Калуш

Переглядів: 120


Ілюстроване фото. Важливим критерієм повинна бути любов до дітей та вітаються педагогічні підходи у вихованні

“Патронат як альтернативна форма влаштування дитини у сім’ю” — під такою назвою практичний психолог Калуського міського центру соціальних служб Тетяна Бедрій та фахівець із соціальної роботи Василина Кашівська спільно з спеціалістом Калуської міськрайонної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості провели інтеактивну бесіду.

Патронат над дитиною — це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками, або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками та  надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю, відповідно до найкращих інтересів дитини, інформують “Вікна” з посиланням на сайт Калуської міської ради.

Присутні мали змогу отримати вичерпну інформацію щодо порядку створення сім’ї патронатного вихователя, переліку відповідних документів та умов, які необхідні для виконання даних обов’язків, порядку виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя та оплати послуги патронату над дитиною. На завершення, учасники заняття отримали інформаційні буклети про сімейний патронат з контактними даними установ — Калуського міського центру соціальних служб (м. Калуш, вул. Пушкіна, 9а, тел. (03472) 70075) та Служби у справах дітей (м. Калуш, вул. Бандери, 18, тел. (03472) 66253), до яких можна звернутися жителям Калуської міської територіальної громади, у випадку виявлення бажання стати патронатним вихователем.

Як відомо, вже близько трьох років в Україні функціонує інститут патронатної сім’ї. У Калуші, не зважаючи на те, що чимало дітей перебувають або потрапляють у складні життєві обставини, жодної патронатної сім’ї створити наразі не вдалося.

Тому доводиться дітей влаштовувати у Надвірнянський, Верховинський, Івано-Франківський спеціалізований будинки, що не зовсім буває зручно, особливо взимку.

Для того, щоб створити патронатну сім’ю, необхідно бути громадянином України працездатного віку, мати хоча б двокімнатну квартиру і бути безробітним на той час, коли у сім’ю будуть влаштовані діти.

Понад 12 тис. гривень заробітної плати плюс соціальні виплати на дитину передбачила держава патронатному вихователеві, тобто п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Крім того, патронатна сім’я отримує додаткові виплати за кожну влаштовану дитину.

Наразі у Калуській територіальній громаді на обліку стоїть 47 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Більше— у публікації “Чому у Калуші не створено жодної патронатної сім’ї?”.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни