Пішохідним переходом у центрі найбільшого села Калуської громади — Голинь — користуються від 85 до 140 осіб за годину. Такого висновку дійшов депутат Калуської міської ради Іван Мазурик за результатами шести годин спостережень. Передплатити газету «ВІКНА» на 2025 рік можна ТУТ! 21 Січня, 2025, 18:00 Калуш Переглядів: 520 Найбільше “активним” був пішохідний перехід з 13:00 до 14:00. Фото: Іван Мазурик Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм
Деталями аналізу житель села Іван Мазурик поділився з «Вікнами».
«Я моніторив відео з камер спостереження, що розміщені у центрі села, кожної години з 9:00 до 15:00. Найбільше «активним» був перехід з 13:00 до 14:00. Коли діти поверталися зі школи, тоді ним користувалось 140 людей. З 9:00 до 10:00 було 120. Найменше — 85 — пройшло в період з 10:00 до 11:00», — підбив підсумки депутат.
За словами Івана Мазурика, рух пішоходів у центрі Голиня найінтенсивніший зранку, бо діти йдуть до школи, а дорослі — на автобус, і, відповідно, коли повертаються з навчання та роботи. Однак за цей же час від 30 до 40 людей переходять дорогу поза пішохідним переходом, скорочуючи шлях «напряму».
«Дуже часто після того, як на зупинці з автобуса вийшли пасажири, вони можуть довго очікувати, щоб автомобілі зупинились. Не рідко буває і так, що одна машина пропускає пішоходів, а та, що рухалася позаду, — обганяє і людям доводиться відстрибувати практично з-під коліс. Або ж на одній смузі руху одні водії дають дорогу тим, хто на переході, а інші — й швидкості не зменшують. І це несе небезпеку».
У коментарі до допису Івана Мазурика у групі «Голинь +» Тетяна Розвора звернула увагу і на паркування транспорту вздовж дороги.
«Мабуть, треба ще паркан від сторони сільради вздовж дороги, і знаки паркування заборонено від зупинки до повороту, оскільки виїхати на головну дорогу практично неможливо коли запарковані великі автомобілі до магазинів та аптеки».
Нагадаємо, пішохідний перехід у Голині минулого року перенесли від поліцейської станції до автобусної зупинки. Тоді, щоб змінити його розташування, міська влада неодноразово зверталася до Служби відновлення та розвитку інфраструктури в Івано-Франківській області про перенесення пішохідного переходу у місце, яким зазвичай користуються люди. Документація коштувала майже 17 тисяч гривень.
Але це суттєво не вплинуло на порушення Правил дорожнього руху, як водіїв, так і пішоходів. У середині грудня на переході автівка навіть не зупинилася після того, як зачепила підлітка.
А ввечері другого січня 2025 року авто ледь не збило жінку, що поверталась із церкви.
Жителі села неодноразово озвучували прохання щодо встановлення світлофору. Восьмого січня 2025 року міська та сільська влада зустрілися із керівництвом Служби відновлення та розвитку інфраструктури Івано-Франківської області. В результаті отримали погодження на встановлення світлофорів у Голині та Боднарові.
«Хоча фінансування проєкту світлофорних об’єктів має забезпечувати держава, ми прийняли рішення профінансувати це коштом місцевого бюджету, оскільки не можемо чекати, поки кошти на ці заходи знайдуться на державному рівні. Витрати на встановлення світлофорів буде покривати Служба відновлення та розвитку інфраструктури Івано-Франківської області», — зазначив тоді міський голова Андрій Найда.
Щодо встановлення камер фіксації швидкості руху транспорту, то тут були розбіжності, тому це питання ще перебуває в процесі погодження.
Ірина АНДРІЇВ, журналістка