Без смаку і вітамінів: п’ять продуктів, які не потрібно морозити на зиму

Напередодні зими чимало господинь заморожують сезонні овочі та фрукти, щоб завжди мати під рукою необхідні інгредієнти для приготування страв, а особливо десертів. І якщо деякі продукти та після заморозки не втрачають свій звичний смак і вітаміни, як, наприклад, малина або полуниця, то інші, навпаки, стають непридатними до вживання. 

theLime розбирався, що саме не варто морозити і чому, передає Фіртка.

Картопля

Сиру картоплю не рекомендують заморожувати – вона може стати зернистою і мати неприємний смак. Як відомо, в її складі багато крохмалю, а він в свою чергу в процесі заморозки змінює свою структуру, ущільнюючись. Після розморожування такий продукт буде не придатний до вживання – скільки б ви його не смажили, він залишиться твердим, та й замість корисних речовин ви отримаєте подвійну порцію крохмалю.

Водовмісні продукти

Не рекомендується заморожувати продукти з високим вмістом води – огірки, помідори, кабачки, яблука, груші, кавуни, дині та ін. В умовах низьких температур рідина всередині них кристалізується. Після розморожування ці овочі та фрукти перетворяться в неїстівне водянисте пюре.

Молоко і м’які сири

Після заморозки приготувати щось з молока не вийде – цей продукт просто на просто розсиплеться на воду і біляві пластівці при закипанні. Те ж саме стосується сирів – наприклад, рікотти, брі, камамберу. У них міститься багато рідини, яка при мінусовій температурі кристалізується, позбавляючи сир гладкості й однорідності.

Зелень і листя салату

Багато хто з нас любить поласувати зеленню і салатом, особливо коли вони свіжі та хрусткі. Однак після заморозки, в умовах низьких температур, рідина всередині них кристалізується, і при розморожуванні ці продукти перетворяться на м’яку зелену масу, з якої навряд чи потім захочеться зробити салат. Виняток: можна заморозити зелень (петрушку, кріп, щавель) у невеликих пакетиках для приготування супів.

Яйця, а також соуси і креми на основі яєць

Сирі яйця не слід зберігати в морозильній камері. Річ у тому, що їх рідка частина під впливом холоду може застигнути, внаслідок чого на шкаралупі можуть утворитися тріщини, а через них в продукт можуть потрапити різні бактерії. Більш того, яйця можуть і зовсім вибухнути – забруднивши всі інші продукти в морозилці.

Також не можна заморожувати натуральний майонез, безе, заварні креми. Справа в тому, що під впливом низької температури відбудеться розподіл цих емульсій на окремі інгредієнти.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни