Байден розповів, про що домовився із Шольцем: США передадуть Україні БМП Bradley, а Німеччина – Marder – Новини України

Байден розповів, про що домовився із Шольцем: США передадуть Україні БМП Bradley, а Німеччина - Marder - Новини України

Президент Сполучених Штатів Джо Байден провів розмову з канцлером Німеччини Олафом Шольцом, під час якої було погоджено надання військової допомоги Україні. Сторони домовилися, що Берлін направить нашій країні бронемашини Marder, а Вашингтон – бойові машини піхоти Bradley. Про це повідомляє прес-служба Білого дому.

– Президент Байден та канцлер Шольц висловили спільну рішучість продовжувати надавати необхідну фінансову, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку Україні стільки, скільки потрібно. З цією метою США мають намір постачати Україні бойові машини піхоти “Бредлі”, а Німеччина – бойові машини піхоти “Мардер”, – йдеться у заяві.

Як зазначили у відомстві, Байден та Шольц підтвердили свій намір і надалі підтримувати нагальні потреби України у засобах протиповітряної оборони. Також сторони планують навчити українські війська керувати системами, які передадуть ЗСУ.

– Наприкінці грудня Сполучені Штати оголосили про передачу в дар Україні батареї зенітних ракетних комплексів Patriot. Німеччина приєднається до Сполучених Штатів у постачанні додаткової батареї ППО Patriot в Україну, – наголосила американська сторона.

У ході розмови лідери двох країн схвалили подальші координаційні зусилля Контактної групи з питань оборони України та привітали додаткові пожертвування систем ППО та бойових машин.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни