Бабине літо завітало в Україну на тиждень, — Наталка Діденко

Таким прогнозом поділилася відома синоптикиня. За її словами, осінні теплі дні протримаються до 12 жовтня. 06 Жовтня, 2022, 15:30 Україна Переглядів: 251 Ілюстроване фото. Характерною ознакою бабиного літа є павутина, що літає в повітрі

У гості до українців, нарешті, завітало бабине літо, пише в соцмережі Наталка Діденко:

“А ось з середи (5.10) до середи (12.10) нарешті прийде до нас у гості бабине літо!

Трохи куценьке, на тиждень, проте без дощів, із сухим повітрям, сонячними проясненнями, прекрасними туманами та, хоч і відносним, але все ж приємним теплим повітрям із температурою +14+21 градус”.

Сьогодні, 6 жовтня, температура повітря в середньому становитиме +15…+20 градусів.

Як відомо, бабине літо — період теплої та сухої погоди восени, пов’язаний зі стійким антициклоном. Явище бабиного літа відоме у багатьох країнах з помірним кліматом.

В Україні бабине літо настає 28 серпня, т. зв. «молоде бабине літо», і триває до 11 вересня. Після нього настає «старе бабине літо»: друга половина вересня — початок жовтня. Третє бабине літо припадає на кінець другої декади листопада, після нього зазвичай починаються зимові похолодання.

У кліматичному відношенні бабине літо настає після похолодання. Причиною потепління є приплив теплих повітряних мас з південних місцевостей, в тому числі з Чорного моря. Характерною ознакою бабиного літа є павутина, що літає в повітрі. Її виділяють павуки різних родин. За однією із версій саме від павутини, що літає, («лето», «літо») та міфологічної баби походить і назва «бабине літо».

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни