Автоматизація в дії: як працює франківське підприємство “Мікрол” – Новини Івано-Франківська

23 вересня, чергова «підприємницька» п’ятниця на чолі з міським головою Русланом Марцінківим подалась на ТОВ «Мікрол». Це компанія з більш ніж 25-річним досвідом виробництва засобів автоматизації. Тут виготовляють мікропроцесорні контролери, регулятори, індикатори, блоки живлення та інші засоби автоматизації. Практично жодне підприємство не обходиться без їхньої продукції.

 

Начальник виробництва ТОВ «Мікрол» Богдан Корнута розповідає: «Компанія створює системи автоматизації для всіх технологічних процесів. Також частково виготовляємо системи вуличного освітлення, так звані GSM-системи для диспетчеризації вуличного освітлення, щоб не було ручного контролю, а освітлення міста здійснювалось автоматично. А ще здійснюємо диспетчеризацію пунктів обігріву, робимо системи для зчитування і передачі показників лічильників та передачі їх у відділ обліку».

За словами начальника виробництва, підприємство працює не лише на внутрішньому ринку, але й відправляють свою продукцію за кордон: в Казахстан, Грузію, Азербайджан. 

З початком війни, зізнається Богдан Корнута, довелось заново відновлювати логістику постачань, адже необхідно було закуповувати запчастини з-за кордону. З корпусами простіше, їх виготовляє місцеве підприємство. А також допомагають місцеві фірми з допоміжними роботами. 

Директор підприємства «Мікрол» Богдан Демчина каже, роблять прилади, які потрібні практично на кожному підприємстві, не залежно від профілю. До прикладу, коли виготовляється молоко – необхідно підтримувати температурний режим при пастеризації. Тож необхідна автоматизація. 

«На кожному підприємстві в Україні є процеси, які необхідно підтримувати. Для цього ми робимо  різні регулятори, контролери, перетворювачі. Тобто цілий комплекс для автоматизації. Багато продукції йде на металургійні заводи, на ТЕЦ. Це дуже важливо в цей час, щоб Україна могла «заліковувати» свої рани, коли росія б’є по об’єктах інфраструктури. Компанія виготовляє процесори, аби запустити електростанцію, пошкоджену обстрілами ТЕЦ. Ми робимо свої прилади. Інші підприємства – свої. Від того, як швидко ми зможемо відновлюватися вже сьогодні, залежить виживання України. Ми відчуваємо себе цеглинками в тому мурі, який тримає цю навалу. Тому під час війни важливий фронт, але й не менш важливий тил і виробництво. Прикладаємо всі зусилля для того, щоб підтримувати виробництво, адже це впливає на нашу обороноздатність», – зазначає Богдан Демчина.

За словами Івано-Франківського міського голови Руслана Марцінківа, дуже важливо, щоб наш місцевий бізнес розвивався. Він витримав удар, завданий пандемією, а зараз витримує найбільший удар – московсько-українську війну. 

Дуже важливо, щоб наш споживач підтримував саме франківський бізнес і купляв івано-франківське у підприємців. 

«Ми маємо непогані показники за цей рік, не зважаючи на війну. Ми не просіли. І це найважливіше, адже дає можливості нашому місту допомагати військовим. Крім того, наш бізнес ще є соціально-відповідальним. Дуже багато волонтерської, практичної допомоги надається нашим військовим. За це хочу подякувати. Надіюсь, що кожен іванофранківець з розумінням поставиться і в перші чергу буде купувати та підтримувати івано-франківське», – резюмує Руслан Марцінків.

 

 

Автоматизація в дії: як працює франківське підприємство

 

Автоматизація в дії: як працює франківське підприємство

 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни