АСОЦІАЦІЯ, ЩО ЄДНАЄ УКРАЇНУ, ВІДСВЯТКУВАЛА ЮВІЛЕЙ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ – Новини Івано-Франківська

5 лютого в Івано-Франківську відбулася незвичайна подія – до міста з’їхалися міські голови та народні депутати з пів України. З Івано-Франківська стартувало святкування 30-річного ювілею організації, що єднає все українське місцеве самоврядування – Асоціації міст України. Завітав до міста і очільник Києва та керівник Асоціації Віталій Кличко.

Офіційні урочистості святкування 30-річного ювілею розпочалися біля стін міської Ратуші. Тут за участі голови Івано-Франківського Регіонального відділення АМУ, міського голови Івано-Франківська Руслана МарцінківаВіталія Кличка, першого голови Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України, міського голови Івано-Франківська в 1998-2006 роках Зіновія Шкутяка, Архієпископа та митрополита УГКЦ Володимира Війтишина, митрополита Івано-Франківського та Галицького Православної Церкви України кир Іоасафа та всечесніших отців, відбулося відкриття пам’ятної дошки на честь набуття містом Магдебурзького права.

Напис на дошці проголошує:

«Всім і кожному зокрема, кому тепер і в майбутньому слід знати: свідомо чиню, що з Божою допомогою на своїй спадковій землі, там, де було село Заболоття, задумав місто під назвою Станиславів, яке я вже з ласки Божої почав, щоб тут могли ґрунтовно селитися, а моїм коштом фортифікувати його, зміцнити валами, оточити мурами і закрити міцними брамами…» (Андрій з Потоку Потоцьких 7 травня 1662 р.)

Після цього учасники святкувань завітали в Університет Короля Данила, де відбувався форум «АМУ єднає Україну». Але перед ним Руслан Марцінків та Віталій Кличко взяли участь у спільному брифінгу, розповівши про важливість Асоціації, її основні здобутки та майбутні плани.

– Асоціація міст України – це найбільша організація, що об’єднує громади та дбає про інтереси мешканців. Першими стає на захист людей: чи то від ковіду, чи від військової чи інших загроз. А 30 років – це великий відрізок… – розпочав керівник Івано-Франківського РВ АМУ Руслан Марцінків.

Натомість міський голова Києва та керівник Асоціації міст України Віталій Кличко відзначив, що самоврядування – це фундамент демократії. Тому важливо, щоб воно розвивалось і щоб кожна людина в громаді розуміла, що вона впливає на свій район, місто, країну.

– Саме на місцях вирішується багато питань, том важливо, щоб самоврядування мало міцну опору… Асоціація міст «зшиває» нашу країну спільними точками дотику і дозволяє працювати максимально ефективно, – розповів він та підкреслив, що нападають тільки на слабких. На сильних бояться напасти. Тому українцям потрібно бути сильними, щоб у ворогів не було спокуси напасти на нашу країну.

Опісля брифінгу міські голови приєдналися до Форуму, участь у якому взяли понад півтори сотні голів місцевих громад та народних депутатів України. Зокрема, серед учасників – представники місцевого самоврядування Івано-Франківської, Волинської, Закарпатської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької областей. Спеціальний гість форуму – Мирослав Маринович, проректор Українського Католицького Університету, відомий український правозахисник, публіцист, релігієзнавець.

До 30-річчя Асоціація міст України вирішили провести Всеукраїнський відбір кращих прикладів місцевого управління. Під час Форуму пройшов перший етап відбору. Івано-Франківськ представив історію успіху громади: придбання Локомотиворемонтного заводу, який вдалось вивести з боргової ями, а тепер отримувати прибуток.

– За 30 років було багато різних викликів, які довелось побороти очільникам міст. Зараз маємо нові обставини, котрі мусимо долати. Та вірю, що разом, пліч-о-пліч, ми зможемо це зробити. Сьогодні ми спільними зусиллями творимо історію! Особливо хочу подякувати за те, що хоч представляючи різні політичні сили, своєю єдністю ми показуємо силу місцевого самоврядування. Адже усіх нас об’єднує єдина ідея – жити в сильній країні, в якій панує мир, злагода та добробут, а кожна громада процвітає. Наша сила це фундамент України, – заявив у своєму виступі Руслан Марцінків.

Івано-Франківськ став першим містом, в якому відбувся Форум до 30-річчя Асоціації міст України.

Довідково: Асоціація міст України – всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування, яка об’єднує близько тисячі громад – сіл, селищ, міст. АМУ створена у 1992 році, щоб захищати права та інтереси територіальних громад, сприяти їх соціально-економічному і культурному розвитку. А впродовж останнього року до неї ввійшли всі 62 громади Прикарпаття.

АСОЦІАЦІЯ, ЩО ЄДНАЄ УКРАЇНУ, ВІДСВЯТКУВАЛА ЮВІЛЕЙ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ

 

АСОЦІАЦІЯ, ЩО ЄДНАЄ УКРАЇНУ, ВІДСВЯТКУВАЛА ЮВІЛЕЙ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ

 

АСОЦІАЦІЯ, ЩО ЄДНАЄ УКРАЇНУ, ВІДСВЯТКУВАЛА ЮВІЛЕЙ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ

 

АСОЦІАЦІЯ, ЩО ЄДНАЄ УКРАЇНУ, ВІДСВЯТКУВАЛА ЮВІЛЕЙ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ

 

АСОЦІАЦІЯ, ЩО ЄДНАЄ УКРАЇНУ, ВІДСВЯТКУВАЛА ЮВІЛЕЙ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ

 

АСОЦІАЦІЯ, ЩО ЄДНАЄ УКРАЇНУ, ВІДСВЯТКУВАЛА ЮВІЛЕЙ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ

 

АСОЦІАЦІЯ, ЩО ЄДНАЄ УКРАЇНУ, ВІДСВЯТКУВАЛА ЮВІЛЕЙ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ

 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни