Армія РФ могла змінити пріоритети в Україні – ISW

Армія РФ могла змінити пріоритети в Україні - ISW

Фото: Костянтин та Влада Ліберови У Бахмуті масштабні руйнування

Масштабні втрати ПВК Вагнер, а також загальний перехід російських збройних сил на більш обережну позицію, можуть відкрити можливості для контратак ЗСУ, вважають аналітики.

Російське військове командування відмовилося від активного наступу на Бахмут на користь підготовки до захисту від очікуваного контрнаступу ЗСУ. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), опублікованого напередодні.

“Міністерство оборони Росії, схоже, відмовилося від наступу на Бахмут на користь підготовки до захисту від очікуваного українського контрнаступу, поставивши групу Вагнера і керівника ПВК Вагнер Євгена Пригожина в потенційно складне становище”, – йдеться у звіті.

У ISW нагадали, що Пригожин випустив відеоролики 4 і 5 травня, в яких оголосив, що Вагнер піде з Бахмута 10 травня, якщо не отримає необхідних припасів, і зробив різкі та емоційні заяви на адресу російського військового керівництва.

Як заначають аналітики, дії Пригожина свідчать про те, що російське Міноборони, ймовірно, скасувало пріоритет Бахмута і перемістило оперативний центр в інше місце на театрі воєнних дій у такий спосіб, що це може серйозно підірвати здатність групи Вагнер діяти ефективно. Однак “вагнерівці” не припинили спроб повністю захопити Бахмут, попри обмежений доступ до боєприпасів та інших необхідних припасів.

“Масштабні втрати Вагнера в Бахмуті заради тактичних успіхів, а також загальний перехід російських збройних сил на більш обережну позицію під час підготовки до оборонних операцій, очевидно, відкривають українським силам можливості для плідних контратак на різних ділянках фронту”, – роблять висновок аналітики Інституту, додаючи, що “українські сили, схоже, використовують деякі з цих можливостей”, але це не обов’язково може бути частиною очікуваного контрнаступу.

Нагадаємо, Україна готується до контрнаступу. Про це 4 травня сказав президент Володимир Зеленський. Він також пообіцяв “деякі погані новини” для росіян за підсумками своїх міжнародних поїздок.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни