Апеляційний суд призначив новий розгляд справи за фактом халатності калуського лікаря

У березні 2023 року Калуський міськрайонний суд виправдав лікаря-анестезіолога Калуської ЦРЛ, якого обвинувачували у неналежному виконанні своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки для хворого (ч. 1 ст. 140 КК України). 10 Червня, 2023, 16:00 Калуш Переглядів: 636 Ілюстроване фото. Досудове розслідування встановило недоліки під час надання медичної допомоги. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Досудовим розслідуванням установлено, що у травні 2014 року у приймальне відділення лікарні був доставлений машиною центру екстреної допомоги пацієнт з діагнозом «набряк Квінке». Пацієнта оглянув черговий терапевт, який встановив попередній діагноз: «гострий набряк невиясненої етіології». У зв’язку з погіршенням стану здоров’я пацієнта госпіталізували у відділення анестезіології та інтенсивної терапії, а після огляду черговим лікарем-анестезіологом констатовано діагноз: «гострий набряк гортані невідомої етіології внаслідок отруєння невідомої етіології», інформують “Вікна” з посиланням на сайт “Галичина”.

«У ході проведення досудового розслідування було встановлено недоліки під час надання медичної допомоги. Вони свідчать про неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником та недбале ставлення до них. Внаслідок недооцінки лікарем-анестезіологом важкості стану хворого наступила клінічна смерть потерпілого. Не погоджуючись із виправдальним рішенням суду, Калуська окружна прокуратура подала апеляційну скаргу до Івано-Франківського апеляційного суду з вимогою скасування вироку суду та засудження лікаря за ч. 1 ст. 140 КК України до визначеного санкцією статті покарання», – повідомили в Прокуратурі Івано-Франківської області.

Апеляційний суд погодився з доводами прокурора та скасував рішення Калуського міськрайонного суду, призначивши новий судовий розгляд справи.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни