Антимонопольний комітет оштрафував комунальне підприємство з Рогатина

Адміністративна колегія Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України 8 травня 2023 року прийняла рішення про визнання дій дочірнього підприємства «Рогатин-водоканал», засновником якого є комунальне підприємство «Рогатинський міський комбінат комунальних підприємств», зловживанням монопольним становищем на ринку надання послуг із централізованого водопостачання і водовідведення. 10 Травня, 2023, 18:30 Прикарпаття Переглядів: 301 Ілюстроване фото. Антимонопольний комітет оштрафував “Рогатин-Водоканал” на 68 тис. гривень Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Зокрема встановлено, що ДП «Рогатин-водоканал» для приєднання до мереж вимагало від деяких замовників в обов’язковому порядку надання документів, які підтверджують право власності або право оренди на об’єкт, технічний паспорт на будинок, документи, що посвідчують особу. В той же час такі вимоги не передбачені чинним законодавством України, — повідомляє АМКУ.

При цьому споживачі не мали можливості відмовитись від послуг підприємства та звернутись до інших суб’єктів господарювання, оскільки ДП «Рогатин-водоканал» займає монопольне становище на ринку послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення в частині видачі технічних умов на приєднання до систем водопостачання в межах своєї території.

У підсумку Адміністративна колегія Західного МТВ АМКУ визнала дії ДП «Рогатин-водоканал» порушенням законодавства про захист економічної конкуренції та оштрафувала підприємство на 68 тис. гривень.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни