На сьогодні Калуська міська рада може скасувати рішення виконавчого комітету лише в тому разі, коли воно є незаконним, — зазначив міський голова. Передплатити газету «ВІКНА» на 2025 рік можна ТУТ! 13 Січня, 2025, 14:00 Калуш Переглядів: 1016 Ілюстроване фото. Для того, щоб переглянути “тарифне” рішення, є два варіанти, вказує міський голова Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм
Як раніше повідомляли «Вікна», 30 грудня 2024 року на сайті Калуської міської ради розпочався збір підписів під петицією «Розпорядження про відміну рішення виконкому №321 по нових тарифах водопостачання і водовідведення». Авторка ініціативи — Тетяна Микитин.
«Просимо міського голову м. Калуша Найду А.М. видати розпорядження про відміну або призупинення рішення виконкому #321 від 16.12.2023 року про формування нових тарифів на водопостачання та водовідведення, так як це єдиний на даний момент варіант відмінити це рішення для подальшого з’ясування правильності нарахування нових тарифів», — йдеться у петиції.
Для того, щоб влада розглянула петицію, необхідно впродовж 90 днів зібрати щонайменше 150 підписів на її підтримку. У цьому випадку ініціатива Тетяни Микитин здобула підтримку у рекордно стислі терміни: потрібну кількість голосів зібрали впродовж неповних семи годин. Станом на зараз ініціативу підтримали 274 калушанина. Між іншим, з 2016 року це найбільша кількість підписів під петицією до влади у Калуші. З часу, коли запустили сервіс петицій, більше калушан підтримали лише одну ініціативу — будівництво церкви у 2016 році.
Відповідь Калуського міського голови Андрія Найди на петицію оприлюднили 13 січня.
Насамперед міський голова вказав, що рішення виконавчого комітету №321 від 16.12.2024 року «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення комунальному підприємству «Калуська енергетична Компанія» Калуської міської ради на 2025 рік» ухвалене з дотриманням норм чинного законодавства.
«Хочу подякувати всім активним мешканцям нашого міста – тим, які надавали свої пропозиції до ухвалення рішення, й тим, хто виявив бажання перевірити правильність розрахунку тарифів після їхнього затвердження.
Хочу наголосити й на тому, що ініціативній групі я як міський голова публічно (на пленарному засіданні міської ради) дав обіцянку надати всі можливості для ретельного вивчення питання формування тарифів на водовідведення та водопостачання та розглянути подані пропозиції. А якщо зауваження від ініціативної групи до нових тарифів виявилися б слушними та обґрунтованими, то КП «КЕК» та тарифна комісія обов’язково б ініціювали перегляд рішення про тарифи, бо в зниженні вартості послуг зацікавлені не переважна більшість мешканців громади, як зазначається в петиції, а всі без виключення, і міський голова в тому числі.
Однак, і на жаль, на сьогодні жодних конструктивних пропозицій або спростування обґрунтованості тарифів від ініціативної групи чи інших заінтересованих осіб на адресу міського голови НЕ НАДХОДИЛО», — повідомляє Андрій Найда.
Також міський голова вказав, що зупинення рішень органів місцевого самоврядування, зокрема й рішення виконкому, є наслідком правового реагування міського голови на прийняті рішення. Однак щодо “тарифного” рішення, то цим правом він скористатися не може, оскільки не має правових підстав.
«Вся процедура підготовки, обговорення та ухвалення рішення була дотримана згідно з вимогами чинного законодавства. І розпорядження про зупинення дії рішення «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення» суперечило б закону.
Інший варіант — це СКАСУВАННЯ рішення виконавчого комітету радою, але й в такому випадку це буде порушенням норм чинного законодавства, бо до виключної компетенції міської ради є скасування актів виконавчих органів ради, які не відповідають Конституції чи Законам України, іншим актам законодавства, рішенням відповідної ради, прийнятим у межах її повноважень».
Отже, якщо підсумувати, то на сьогодні Калуська міська рада може скасувати рішення виконавчого комітету лише в тому разі, коли воно є незаконним, — написав Андрій Найда.
Як зазначено у відповіді на петицію, для того, щоб переглянути “тарифне” рішення, є два варіанти:
- КП «Калуська енергетична компанія», тарифна комісія звертається з листом до виконавчого комітету щодо перегляду тарифів на водопостачання і водовідведення на підставі наданих обґрунтованих зауважень, якщо такі виявлені (на сьогодні не надходило жодних пропозицій ні до виконавчого комітету, ні до “тарифної” комісії);
- Ініціативна група може звернутися в органи Держспоживслужби з клопотанням про перевірку встановлених виконкомом тарифів на водопостачання і водовідведення. При виявленні цим компетентним органом порушень і надання відповідного припису — наступні дії виконкому будуть спрямовані виключно в правове поле.
Як відомо, 16 грудня 2024 року виконавчий комітет Калуської міської ради розглянув і підтримав тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для комунального підприємства «Калуська енергетична Компанія» на 2025 рік. Відтак з 1 січня 2025 року калушани платитимуть за кубометр централізованого водопостачання — 30,17 гривні, а за кубометр централізованого водовідведення — 45,35 гривні.
Разом вартість послуги з централізованого водопостачання і централізованого водовідведення складе 75,52 гривні за 1 кубометр. З нового року тариф для калушан зріс одразу на 27,05 гривні або на 55,8%.
18 грудня 2024 року громадська організація «Новий Калуш» оприлюднила відкритий лист до депутатів Калуської міської ради з проханням скасувати тарифне рішення виконкому. 19 грудня на пленарне засідання сесії Калуської міської ради пришли калушани з аналогічними вимогами. Зійшли на тому, щоб ще раз зібрати тарифну комісію, покликати фахівців «Калуської енергетичної Компанії» та представників громадськості й спільно перевірити усі розрахунки.
Засідання відбулося 23 грудня 2024 року, однак конструктивної розмови не вийшло. Представники громади звернулися до влади щодо отримання доступу до документів та повної інформації про фінансово-господарську діяльність «Калуської енергетичної компанії» для аналізу тарифів, а на час перевірки запровадити мораторій на підвищення тарифів.
У підсумку влада погодилася надати доступ до документів, однак призупиняти вступ у дію тарифного рішення виконкому не планують. Представники громадськості 30 грудня і 2 січня намагалися отримати доступ до документів на комунальному підприємстві. Згодом вони повідомили про перешкоди у доступі до усіх потрібних для перевірки обґрунтованості тарифів документів. Однак певні дані все ж отримали та готують за ними звіт. Його обіцяють оприлюднити публічно, на громадських слуханнях.
Нагадаємо, що 8 січня уповноважена особа ініціатора громадських слухань, депутатка Калуської міської ради Ольга Сікора зареєструвала повідомлення про ініціативу проведення загальних громадських слухань з розгляду питання тарифів, сформованих комунальним підприємством «Калуська енергетична Компанія» та затверджених виконкомом 16 грудня 2024 року. Ініціатором громадських слухань може бути відповідна кількість членів територіальної громади, для загальних — не менше як 150 осіб. У цьому випадку слухання ініціюють 175 калушан, які підписалися під відповідним поданням.
За положенням, після подання звернення про проведення громадських слухань міський голова впродовж п’яти днів має видати розпорядження про їх підготовку і проведення . Цей термін збігає сьогодні, 13 січня. Однак поки що розпорядження про проведення громадських слухань не оприлюднили.
Богдана ТИМЧИШИН, журналістка