Американські винищувачі збили поблизу Аляски невідомий літаючий об’єкт – Новини України

Американські винищувачі збили поблизу Аляски невідомий літаючий об'єкт - Новини України

За дорученням президента Сполучених Штатів Джо Байдена американські військові вдруге збили невідомий літаючий об’єкт. Повітряна мета була ліквідована над Аляскою. Про це заявив у ході брифінгу представник Пентагону Джон Кірбі, передає “CNN”.

– Міністерство оборони відслідковувало висотний об’єкт над повітряним простором Аляски протягом останніх 24 годин. Висотний об’єкт летів на висоті 40 000 футів і представляв розумну загрозу безпеці цивільних польотів. Через велику обережність та за рекомендацією Пентагону президент Байден наказав військовим збити об’єкт, що вони й зробили. І він потрапив до наших територіальних вод, – заявив Кірбі.

З початку місяця це другий об’єкт, збитий американськими військовими. 3 лютого у повітряний простір США залетів аеростат. Тоді у Пентагоні повідомили, що розвідувальна куля належить Китаю і військові ведуть за нею стеження. У Китаї визнали, що над США літав їхній аеростат, але влада країни стверджувала, що це цивільне повітряне судно. У МЗС країни заявили, що аеростат був запущений з науковою метою, а в небо над США потрапив випадково, збившись з курсу. У Пекіні вибачились за цей інцидент.

Через добу президент країни Джо Байден наказав – збити шар-шпигун, а державний секретар США Ентоні Блінкен відклав поїздку до Китаю, заплановану на 5-6 лютого. Аеростат було ліквідовано військовими.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни