Альберт Шафіков: “Сокіл” і “Легіон” — основні претенденти на перемогу в чемпіонаті України

Калуський «Легіон» свій дебютний сезон у вищій лізі чемпіонатів України розпочав із трьох поразок поспіль, проте поступово виправив стан справ і під завісу 2022 року видав вже переможну ходу з чотирьох перемог поспіль. 10 Січня, 2023, 13:00 Калуш Переглядів: 263 До ігор у плей-оф калушани спробують підійти на піку своєї функціональної та фізичної готовності, — зауважує тренер

В результаті підопічні Альберта Шафікова та Сергія Вітера до зимової паузи закріпилися на четвертому місці у таблиці, що дає право брати участь навесні у плей-оф. Незадовго до поновлення національної першості проміжні підсумки в інтерв’ю ФХУ підбив головний тренер клубу з Франківщини Альберт Шафіков.

 Альберт Маратович, на яку оцінку заслуговує «Легіон» за першу частину чемпіонату України?

Четвірку за п’ятибальною шкалою! На жаль, ми не уникли необґрунтованої втрати очок у зустрічі з аутсайдером “Києвом” у листопаді (1:3), а також кілька разів провалилися у перших періодах різних матчів проти «Берсерків», коли доводилося докладати зусиль та відігравати фору у дві шайби. Вважаю, наша команда зобов’язана виходити на будь-який поєдинок якісніше, більш зібрано та відповідально!

— Згадаєте найдосконаліший матч поточного чемпіонату?

Останній виграний матч у “Кременчука” (3:2). У домашньому поєдинку всі наші хокеїсти билися до останнього, повністю віддавалися грі, лягали під шайбу і дуже самовіддано та заряджено провели усі 60 ігрових хвилин. Вважаю, цей матч продемонстрував те, що «Легіон» росте і калуська команда та хокеїсти мають світле майбутнє в поточному національному чемпіонаті!

— Хто із хокеїстів запам’ятався, хто розчарував?

Я відзначив би нашого капітана з великої літери Віктора Захарова, який є лідером на льоду і в роздягальні. Дуже вдячний йому за те, як він заряджає команду, веде за собою партнерів і все те, що Віктор робить для «Легіону». Також у першій частині чемпіонату запам’ятався воротар “Дніпра” Едуард Захарченко: усі ігри херсонський колектив виграв виключно завдяки надійній грі свого голкіпера. Без перебільшення. Це якраз той випадок, коли вислів «воротар — половина команди» якнайкраще підходить до Захарченка. Хоча, мені здається, він навіть більше за половину команди «Дніпра».

— Хто із суперників сподобався і чому?

Дуже цікава команда у “Кременчука”, з якою приємно грати. Можна сказати, що в команді Олександра Савицького зібрано найкращих гравців країни, тому підхід і внутрішній настрій на цього суперника у гравців “Легіону” як на головного фаворита чемпіонату. При цьому, мені здається, головним претендентом на «золото» чемпіонату навесні буде не “Кременчук”, а “Сокіл” і наш “Легіон”!..

— Хто з гравців вашої команди досяг найбільшого прогресу?

Без питань — це воротар Олексій Аріпов. Перед початком сезону ми розглядали Олексія як другого чи навіть третього воротаря команди, але він зумів проявити себе в ключових зустрічах і вже зараз є першим номером “Легіону”. Безумовно, великого прогресу досягла перша п’ятірка команди, на рахунку якої левова частка командних шайб. Досить сказати, що трійка: Луговий — Захаров « Ромащенко сумарно наштампувала 76 очок у 18 іграх. Ось вам готова ланка до збірної України! Також хочеться відзначити форварда Олега Паламарчука, який став чудовим придбанням у ході сезону. Олег забивав майже у кожній грі (5 ігор, 3 шайби) і сильно нам допоміг.

— Які найбільші плюси-мінуси ви б відзначили у чемпіонаті?

Плюс — це вміле проведення Федерацією хокею України самого чемпіонату у воєнний час. Навіть коли гасне світло гра не переноситься, а продовжується через невелику паузу на генераторному освітленні. До мінусів я відніс би не зовсім кваліфіковане суддівство в окремих зустрічах. Є арбітри, які починають «плисти» після напруженого моменту у грі… Наприклад, коли нашого «вибухового» захисника Павла Тарана провокують, то судді цього не бачать, а коли йде «відповідь» у виконанні Тарана – фіксується вилучення. Можливо, на якісь ключові зустрічі слід призначати досвідченіших суддів?..

— За якою програмою працюєте в цю паузу? Які завдання ставите перед командою на зимово-весняну частину чемпіонату?

З 4 січня розпочали повноцінні тренування двома групами: зал — лід, зал — лід. На даному етапі команда “Легіон” перебуває у чудовій фізичній формі і до ігор у плей-оф спробуємо підійти на піку своєї функціональної та фізичної готовності. Завдання у нас — вийти у фінал. Гадаю, це цілком досяжна ціль у нинішньому сезоні.

В’ячеслав Волков, пресслужба ФХУ

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни