Громадська організація «Новий Калуш» оприлюднила відкритий лист до депутатів Калуської міської ради. Йдеться про роботу комунального підприємства «Калуська енергетична Компанія» і нові тарифи на водопостачання з 1 січня 2025 року. Передплатити газету «ВІКНА» на 2025 рік можна ТУТ! 18 Грудня, 2024, 17:00 Калуш Переглядів: 2 Зауваження до комунального підприємства на виконкому висловив калушанин Володимир Богусевич Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм
«Пропонуємо розглянути деякі питання діяльності комунального підприємства «Калуська енергетична компанія» та «ефективну» контрольну діяльність міської ради.
Отже, за надані послуги з водопостачання та водовідведення протягом минулого року та першого півріччя цього року комунальному підприємству «Калуська енергетична компанія» калушани заплатили майже 79 мільйонів гривень, ще більше 15-ти мільйонів за ці послуги заплатили бюджетні структури та суб’єкти підприємництва. Разом це склало 94,4 млн грн. У складі цієї суми були вже оплачені кошти для ТОВ «Карпатнафтохім» за очищення стоків з каналізаційних мереж калушан. За даними КЕКу за цей період підприємство отримало 49 млн грн. за передані ТОВ «Карпатнафтохім» 7,1 млн. м/куб. стоків.
Відповідно до отриманих нами (ГО) від КЕКу платіжних документів (у відповідь на запити) за 2023 рік та І півріччя 2024 р. стан проплати актів за надані послуги є таким: всього проплачено 2 435,9 тис. грн. (5% від 49 млн. грн.)
Заручником усього цього «дійства» став трудовий колектив очисних споруд, який почав розсипатися, бо з жовтня минулого року не отримував заробітної плати.
Тарифи централізованого водопостачання та централізованого водовідведення встановлено рішенням виконавчого комітету Калуської міської ради від 24.11.2023 і застосовуються з 01 січня 2024 року.
Згідно офіційного повідомлення КЕКу за результатами діяльності з надання послуг централізованого водопостачання та централізованого водовідведення за 9 місяців 2024 р. отримало збитки у сумі 4,9 млн. грн.
Станом на 01.10.2024р. собівартість послуг з централізованого водопостачання – 20,94грн/м 3 , з централізованого водовідведення – 23,77грн/м 3 , а рівень відшкодування чинним тарифом фактичної собівартості послуг з централізованого водопостачання – 95,0 відсотків, з централізованого водовідведення – 86,0 відсотків.
Тому, виникають питання: Чому діючі тарифи підвищено на 55.8%, якщо фактична собівартість не покривається діючим тарифом лише на 5% , а по водовідведенню – на 14%.
На останньому засіданні виконкому профільний заступник заявив, що річну подачу води у мережу доведено до трьох мільйонів кубічних метрів на рік. Отже, від 3 000 000 кубічних метрів поданої у мережу води віднімемо 1 722 760 кубічних метрів реалізованої води. Отримаємо 1 277 260 кубічних метрів втраченої води. Тепер, отриманий результат розділімо на 365 днів року. Отримаємо 3499 куб. метрів втрат щоденно. Це ріка глибиною один метр такої ж ширини та довжиною три з половиною кілометри. Хто цю ріку бачив? Оскільки новою Венецією калушани не ощасливлені, то закрадається думка, що, може, щоб побільше здерти зі споживачів, реалізацію води штучно занижено, бо чим менша кількість споживачів, тим вищий тариф. Та й об’єктивних підстав для скорочення обсягів споживання води ніби то й немає, бо з відкритих публікацій відомо, що в Калуші працюють 20 релокованих підприємств та проживає більше 5-ти тисяч внутрішньо переміщених осіб.
Тут чисто риторичне запитання: на різницю в тарифах хоча б для пенсіонерів грошей у бюджеті немає, а на приховування безгосподарністі КЕКу і нарахування захмарних премій, штрафів, пені та неустойок є? В кінці кінців, чому бюджет має повторно платити за вже оплачені споживачами послуги?
Висновок:
оскільки у місті Калуші тарифи не виконують функції стабільної діяльності підприємства, менеджмент не дотримується фінансової дисципліни у розподілі коштів, отриманих за тарифами, а міська рада замість ефективного контролю, фактично покриває керівництво, латаючи фінансові проблеми за рахунок бюджету – справедливим буде відкоригувати діючі тарифи на 5% та 14% відповідно. І тільки після наведення порядку включати у тарифи прибутки. Так буде чесно і справедливо по відношенню до виборців.
Тому, шановні народні обранці, просимо вас на черговій сесії зробити все можливе, щоб скасувати рішення виконкому від 16.12.2024р. в частині підняття тарифів централізованого водопостачання та водовідведення», — йдеться, зокрема, у зверненні громадської організації “Новий Калуш” за підписом її голови Любові Богусевич.
Як повідомляли “Вікна”, 16 грудня виконавчий комітет Калуської міської ради розглянув і підтримав тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для комунального підприємства «Калуська енергетична Компанія» на 2025 рік.
З 19 присутніх на засіданні членів виконавчого комітету 16 — проголосували за, ще троє — утрималися. Проти голосів не було. Також у членів виконкому не було жодних зауважень чи пропозицій до тарифів. Отже, з нового року тариф зросте одразу на 27,05 гривні за кубометр, або на 55,8%.
Більше — в публікації “Для калушан з 1 січня суттєво подорожчає вода — понад 75 гривень за кубометр”.