Адвокат Калуського бюро правової допомоги допоміг встановити факт смерті на тимчасово окупованій території України

До Калуського бюро правової допомоги звернулась внутрішньо переміщена особа щодо загибелі сина на тимчасово окупованій території, – повідомляє місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги. 15 Червня, 2023, 16:00 Калуш Переглядів: 23 Ілюстративне фото. Рішення суду, яким встановлено факт смерті сина має для заявниці юридичне значення Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Пані Катерина розповіла, що її син проживав у місті Маріуполь Донецької області та загинув там під час тимчасової окупації, інформують “Вікна”. Отримати документи про смерть сина вона не може, а отже не може зареєструвати його смерть в органах державної реєстрації актів цивільного стану України. Також пані Катерина зазначає, що наказом командира військової частини вирішено вважати сина зниклим безвісти за особливих обставин з 29.03.2022 року. Проте, у зв’язку із веденням активних бойових дій на території Маріуполя, тіло загиблого евакуювати для подальшого поховання, наразі неможливо.

Аби допомогти жінці Калуський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги призначив адвокатку, яка співпрацює з системою БПД, Коваленко Ольгу Василівну. Узгодивши правову позицію з клієнтом, адвокатка подала заяву про встановлення факту смерті особи до суду.

«Стаття 317 Цивільного процесуального кодексу України регулює особливості провадження у справах про встановлення факту народження або смерті особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України», – зазначила Ольга Василівна.

Беручи до уваги встановлені у судовому засіданні обставини справи, досліджені докази, суд прийшов до висновку про те, що доводи заяви про встановлення факту смерті знайшли своє підтвердження під час судового розгляду.

25 квітня 2023 року суд задовольнив заяву пані Катерини. Рішення суду набрало законної сили.  

Рішення суду, яким встановлено факт смерті сина має для заявниці юридичне значення, оскільки вона може зареєструвати факт смерті в органі ДРАЦС України та реалізувати свої майнові права.

Нагадуємо, що за безоплатною правовою допомогою можна звернутися до Калуського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який знаходиться за адресою: 77301, м. Калуш, вул. С. Бандери, 18, ІІ поверх, тел. 03472-6-66-93, 066-191-08-31.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни