Адміністратор телеграм-канал “Херсонская Республика” з Коломиї отримав 6 років тюрми

Служба безпеки зібрала доказову базу на прокремлівського інтернет-агітатора, який проводив інформаційно-підривну діяльність проти України. 17 Березня, 2023, 18:30 Прикарпаття Переглядів: 259 Чоловіка викрили у серпні минулого року. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Суд виніс вирок мешканцю Івано-Франківської області, який створив та адміністрував канал «Херсонская Республика» у Телеграм.

СБУ затримала 21-річного адміна проросійського каналу в серпні 2022 року на Івано-Франківщині. Відтоді він перебуває під вартою, інформують “Вікна” з посиланням на Управління СБУ в Івано-Франківській області.

Адміністратор наповнював канал новинами окупантів упродовж пів року. Дописи публікував як власний контент, без репостів, створюючи враження пресслужби гауляйтера окупованих районів Херсонщини Сальдо та його заступника Стремоусова.

Він розміщував заклики проросійських колаборантів до захоплення влади в регіоні, дописи на підтримку незаконного референдуму, фейки про досягнення окупаційної адміністрації та нібито позитивне ставлення мешканців окупованої території до загарбників.

На каналі регулярно публікувалася російська воєнна пропаганда, образи честі та гідності українських військових, зневажливі дописи на адресу українського народу і держави.

На підставі зібраних СБУ доказів суд визнав агітатора винним за чотирма статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади);
  • ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
  • ч. 2 ст. 435-1 (образа честі і гідності військовослужбовця, погроза військовослужбовцю);
  • ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників).

Зловмисника засуджено до 6 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна.

На вирок суду першої інстанції може бути подано апеляцію. Якщо цього не станеться, вирок набере законної сили упродовж 30 днів з дня його
проголошення.

Викриття зловмисника здійснювало Управління СБУ в Івано- Франківській області. Обвинувачення в суді підтримувала Івано-Франківська обласна прокуратура.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни