96-річна зв’язкова УПА отримала закордонний паспорт, щоб поїхати в Амстердам

96-річна жителька Рівненщини Наталя Коспа 9 серпня отримала свій перший закордонний паспорт. Цієї осені жінка планує полетіти до онуки в Амстердам. 11 Серпня, 2023, 15:30 Україна Переглядів: 574 Після візиту у Нідерланди жінка обіцяє повернутися в Україну Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Цього року на Рівненщині оформлено 8 закордонних паспортів людям, яким виповнилось 90 і більше років. Наталія Коспа серед них є найстаршою, йдеться у сюжеті “Суспільного”.

Цієї осені жінка вирішила відвідати онуку, яка живе в Амстердамі.

“Онука в літаку з нідерландцем познайомилася — і він її забрав. Я зв’язана з нею кровно і душею, вони сюди приїжджають, а я хочу побачити де вони і як там. Я вже у 1977 році Союз об’їздила, облетіла, пароплавом об’їхала, то мені не перший раз. Але це ризик, вже не ті літа, щоб це витримати. Але дух витримає”, — говорить Наталія Коспа.

На вік пані Наталі припало дві війни: Друга світова та Російсько-українська. У 1943 році жінка була зв’язковою УПА, за це радянська влада ув’язнила пані Наталю на 2 роки. Каже, її 17-річну допитували 4 дні поспіль.

З дитинства пані Наталя пише вірші, їх вона упорядкувала у збірку “Незабудка”.

Після візиту у Нідерланди жінка обіцяє повернутися в Україну. 

“Хочу світ побачити. Я багато книжок читала, я знаю, що, де і як. То я хочу ще і своїми очима побачити. В Україну повернуся, бо довго ніде не можу бути — не хочу вмирати ніде, тільки в Україні”, — говорить Наталія Коспа.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни