80-річний калуський художник зробив подарунок музею-оселі родини Франка

Днями в музей-оселю родини Івана Франка в Підгірках завітав калуський митець, член Національної Спілки художників України Йосип Кравець. 15 Листопада, 2022, 09:00 Калуш Переглядів: 390 Йосип Кравець став лауреатом мистецької премії імені Івана Рубчака у галузі образотворчого мистецтва

Автор подарував музеєві одну зі своїх робіт, яка займе гідне місце в експозиції, розповіла “Вікнам” наукова співробітниця музею-оселі Івана Франка Леся Кирилович.

Йосип Кравець подарував картину, на якій зображений музей Івана Франка у Криворівні, та оглянув з цікавістю музейні кімнати. Особливо гостя цікавили картини художника родомз Підгірок Григорія Смольського, його особисті речі, які подаровані його родичами музею, та інші музейні експонати.

— Розповідав багато про свої картини і виставки, про пережиті роки, де і ким працював, про людей, з якими доводилося зустрічатися. Йосип Кравець пережив переселення з рідного села в Польщі, обживали з родиною нові місця на Західній Україні. Майстер на всі руки: може і дах новий зробити, і рамки для своїх картин. 40 років пропрацював на Калуській ТЕЦ, — поділилася Леся Кирилович.

Митець має велику кількість картин — понад сімсот робіт! Незважаючи на поважний вік, багато малює, цікавиться мистецькими подіями.

Нещодавно живописець, член Національної спілки художників України Йосип Кравець став лауреатом мистецької премії імені Івана Рубчака у галузі образотворчого мистецтва.

Більше про митця — в публікації “Не важливо, чи йде дощ, сніг, є настрій чи його немає, — Йосип Кравець малює”.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни