59-річного викладача одного з вишів Львова впіймали на підробці диплома професора

Про викриття зловмисника, який зробив серйозну наукову кар’єру, використовуючи підроблені дипломи, стало відомо 3 травня з повідомлення львівської поліції. 04 Травня, 2023, 11:30 Україна Переглядів: 47 “Професор” навіть спромігся очолити кафедру права в одному з університетів Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Львівська поліція завершила розслідування справи підозрюваного у шахрайстві, який зміг понад 13 років викладати в університетах, використовуючи підроблені дипломи кандидата і доктора юридичних наук, пишуть “Наші гроші. Львів”.

Він навіть спромігся очолити кафедру права в одному з університетів. Окрім підробки документів, йому інкримінують шахрайство, бо завдяки доплатам за наукові звання він незаконно отримав близько 700 тис. гривень.

Про викриття зловмисника, який зробив серйозну наукову кар’єру, використовуючи підроблені дипломи, стало відомо 3 травня з повідомлення львівської поліції. Поліцейські не розголошують ні прізвища підозрюваного, ні установ, де він працював. Проте редакція змогла встановити, що йдеться про 59-річного Василя Андріїва, який ще кілька місяців тому очолював кафедру права Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій.

За версією слідства, у 2009 році тоді ще 45-річний Василь Андріїв влаштувався викладачем у Львівський національний аграрний університет, надавши адміністрації підроблений диплом кандидата юридичних наук від Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Через три роки він приніс ще один диплом — цього разу уже доктора юридичних наук — й отримав вчене звання професора та підвищення по службі.

Ірина Федів, перший проректор Львівського національного аграрного університету, підтвердила виданню, що мова йде про Василя Андріїва, який працював в університеті до 2015 року, проте про підробку його дипломів тут дізналися лише постфактум.

«У жовтні 2022 року ми отримали листа від поліції про те, що проводиться досудове розслідування за фактом підробки його документів. Ми провели службову перевірку і виявилось, що при прийомі на роботу тоді [у 2009 році] не було [доступної для нас] процедури перевірки достовірності документів», — каже Ірина Федів.

За її словами, виявити шахрая могли і раніше — але безпосередньо у Міністерстві освіти. Коли у 2014 році вчена рада університету надіслала до МОН клопотання про присвоєння Андріїву звання доцента на підставі його дипломів кандидата і доктора юридичних наук, то чиновники міністерства мали б перевірити їхню справжність, але не зробили цього.

За словами Ірини Федів, жодних підозр у колег Василя Андріїва не виникало.

«Відгуки моїх колег про нього такі, що він володів своїм фахом. Був цікавим лектором, співробітником», — сказала вона.

Попри позитивні відгуки колег, у 2015 році Василь Андріїв звільнився з аграрного університету і влаштувався у Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій, де відразу очолив кафедру права. У 2021 році він отримав почесне наукове звання “Заслужений діяч науки і техніки України”.

Влітку 2022 року поліція відкрила проти нього кримінальне провадження за статями про підроблення документів та шахрайство – зокрема, йому інкримінують, що за 13 років роботи в двох університетах він отримав близько 700 тис. гривень доплати за свої наукові звання.

Виданню не вдалося з’ясувати, що саме стало причиною викриття Андріїва. Виконувачка обов’язків завідувача кафедри права Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій Юлія Коверко, яка раніше працювала заступницею Андріїва, від будь-яких коментарів відмовилась. Коментарі керівництва університету теж не вдалося отримати.

Наприкінці грудня минулого року Міністерство освіти і науки скасувало рішення про присвоєння Василю Андріїву звання професора. А за кілька місяців, у квітні 2023 року, Андріїву повідомили про підозру та обрали запобіжний захід — арешт з можливістю внесення 107 тис. гривень застави.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни