37,7 гектара на 49 років. На Прикарпатті депутати виступили проти виділення лісів родичам нардепа Фріса

Івано-Франківська районна рада звернулася до прем’єр-міністра України з вимогою скасувати скандальні розпорядження голови Івано-Франківської ОДА про виділення лісових угідь на користь, зокрема, фірми, що має стосунок до родини народного депутата Ігоря Фріса. 21 Жовтня, 2022, 13:30 Прикарпаття Переглядів: 450 Депутати Івано-Франківської райради вимагають скасувати виділення лісів дочці нардепа Фріса

Відповідне рішення рада ухвалила на своєму засіданні 20 жовтня 2022 року, повідомляє “Галка”.

“26 вересня 2022 р., на 215-й день спротиву українського народу повномасштабному вторгненню росії розпорядженнями голови Івано-Франківської ОДА №352 і №353 у довгострокове користування на 49 років було виділено лісові ділянки загальною площею 37,7 га”, — йдеться у тексті звернення.

Виділення відбулося без зазначення виду використання, плати за користування начебто з метою використання в рекреаційних цілях на користь:

  • приватного виробничо-комерційного підприємства «АНІК» (статутний капітал 500 грн) — 27,4 га урочища «Діброва» Богородчанського лісництва державного підприємства «Осмолодське лісове господарство»;
  • товариства з обмеженою відповідальністю «ІНТЕРВІЗА» (статутний капітал 100 грн) — 10,3 га Марковецького лісництва державного підприємства «Івано-Франківське лісове господарство».

Своїми розпорядженнями голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук зобов’язала відповідні лісництва упродовж 20 днів укласти договори довгострокового користування зі згаданими фірмами, вочевидь обраними без жодних конкурсів чи тендерів. 

Як відомо, принаймні до однієї з фірм має безпосередній стосунок родина народного депутата Ігоря Фріса. Своє зацікавлене і схвальне ставлення до проєкту висловив і безпосередньо народний депутат. За його словами, фірма, серед засновників якої є його донька, планує створити на території заповідних лісів парк з притулком для тварин.

“Діти депутата мають такі самі права, як і інші суб’єкти визначені законом. Екопарк буде. І 84 округ на це заслуговує”, — навів пряму цитату з допису Ігоря Фріса депутат райради Вадим Войтик.

Розпорядження голови ОДА викликало чималий суспільний резонанс. З огляду на це Івано-Франківська районна рада просить скасувати розпорядження голови Івано-Франківської та притягнути компетентних осіб до передбаченої законом відповідальності.

Нагадаємо, зі зверненням про скасування згаданого розпорядження голови ОДА раніше виступили богородчанські депутати. 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни