27-річний розвідник з Прикарпаття отримав від Залужного “Золотий хрест”

За проявлені мужність та визначні заслуги на полі бою Віктор Шатрук з Прикарпаття відзначений нагрудним знаком “Золотий хрест” від Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. 14 Вересня, 2023, 07:30 Прикарпаття Переглядів: 645 Нині командир відділення розвідувального взводу 10 окремої гірсько-штурмової бригади “Едельвейс” проходить реабілітацію Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

У свої 27 він проявив себе ефективним командиром, завдавши значних втрат ворогу, та самовідданим бійцем, який, ризикуючи собою, допомагав під залпами пораненим побратимами, розповіла голова Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлана Онищук.

Нині командир відділення розвідувального взводу 10 окремої гірсько-штурмової бригади “Едельвейс” проходить реабілітацію. Попереду ще тривале відновлення, але хлопець сильний духом. Щоправда, й дуже скромний, про свої заслуги на фронті говорить не дуже охоче. Як і два інших наших захисники, які розділяють з ним одну лікарняну палату.

Усі хлопці — місцеві, на війні травмували кінцівки. І наразі проходять курс реабілітації.

Зі слів медиків, усім необхідним для ефективної терапії наші захисники забезпечені.

Довідка. Героїчний спротив, честь та звитяга наших воїнів заслуговують особливої відзнаки. Надане президентом право нагороджувати кращих Головнокомандувач Збройних Сил Валерій Залужний втілив у “Положенні про почесні нагрудні знаки”. Вони не відтворюють державних нагород чи відзнак Міноборони, а є унікальною нагородою Головнокомандувача. Ключовим елементом дизайну хрестів є Військовий Тризуб, що символізує зв’язок між минулим та сучасністю. Спадкоємність тягнеться від Української народної республіки, традицій українських патріотичних організацій у діаспорі та нагород Української Повстанської Армії. Продовжують спадщину бійці сучасних Збройних Сил, що доблесно б’ються за свободу та незалежність України.

“Золотий хрест” призначений в першу чергу для сержантів та молодших командирів, які в складний момент взяли командування на себе, і впорались не гірше за офіцерів. У самій назві нагороди слово “золотий” означає золотий потяг до лідерства.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни