20 українців та поляків проїдуть Карпатами на гуцульських конях 65 км

10 вересня на Верховинщині стартував один з етапів спільного українсько-польського проєкту під назвою “Пізнання природи Карпат з гуцульським конем” під егідою НПП “Верховинський”. 13 Вересня, 2022, 16:30 Прикарпаття Переглядів: 124 Учасники готуються подолати маршрут, який веде до полонини Керничний

Група з 20-ти українців і поляків верхи на конях має пройти маршрутом Чивчино-Мармаросами: урочище Перкалаб — село Явірник, частина якого пролягає попри смугу україно-румунського кордону — усього 65 км за чотири дні.

Наразі стартував другий день проєкту, подолано 25 км, пише учасник маршруту, журналіст “Верховинських вістей” Роман Клим, інформують “Вікна”.

Маршрут проліг на 99% попри самісінький україно-румунський кордон. Вирушивши з Веснарки, учасники кінної експедиції пройшли через полонини Венґерка, Палениця (найбільше плоскогір’я в Україні), урочище Баби, гори Коман і Команова; далі були полонини Пір‘є, Мале Пір‘є, Лостун, Ріжовата, Брюсний. За сім годин добралися до мальовничої полонини Попадя, з якої відкривається приголомшливий вид на гору Чивчин.

“Досвіток на полонині Веснарка виявився багатообіцяючим. Сонечко нарешті пробило хмаризну і, як гадалось, назавше подружиться з недільним днем. Поки ми снідали, а коники очікували сідлання в далеку путь, насунувся дощик: навіть дві масивні райдуги зійшли, взявши в обруч небокрай, розповідають учасники проєкту. До слова, дощ кільканадцять разів протягом маршруту, щоправда, з помірною силою, вказував на той факт, що надворі — осінь, і промінчикам сонця лише іноді давав дозвіл з’являтися в небі на фантастичними Чивчино-Мармаросами”, — поділився враженнями Роман Клим.

Після смачнезного боґрачу і грибно-м’ясних варіацій на Веснарці на вечері на Попаді влаштували справжнє свято шлунку: бануш зі шкварками і бринзою, грибна смажка і різні закуски плюс файна джинджурівка.

Проте не обійшлося на довжелезному маршруті без прикростей, зізнається Роман Клим.

“Наш “ГАЗ-66” не спокєгав у горбі під Лостуном. Слава Богу, співробітники НПП “Верховинський”зорієнтувалися в ситуації і викликали на допомогу ЗІЛ з недалекої локації, який і витягнув наше авто зі, здавалось би, безнадійної ситуації”

Наразі коники вже відпочивають, адже  разом в учасниками експедиції їм доведеться подолати не менш дистанційний відтинок маршруту  — до полонини Керничний.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни