+20 градусів. Завтра на Прикарпаття повернеться “бабине літо”

Метеорологи оприлюднили прогноз погоди на понеділок, 24 жовтня, в Івано-Франківській області. 23 Жовтня, 2022, 18:30 Прикарпаття Переглядів: 1008 Температура повітря прогріється вдень до 20 градусів. Фото: Natali Kovalska/Facebook

Метеорологи оприлюднили прогноз погоди на понеділок, 24 жовтня, в Івано-Франківській області.

В Івано-Франківську та області прогнозують мінливу хмарність, без істотних опадів, вночі та вранці місцями туман, інформує Івано-Франківський центр з метеорології. Вітер північно-західний, 7-12 м/с.

Температура повітря в Івано-Франківську: вночі 2-4⁰ тепла, вдень 18-20° тепла.

Температура повітря в області: вночі 1-6° тепла, вдень 15-20° тепла.

У високогір’ї Карпат, за прогнозом синоптиків, вночі буде 1-6⁰ тепла, вдень — 5-10° тепла.

Медико-метеорологічні умови анонсують першого типу. Видимість на автошляхах добра, в тумані — 100-500 метрів.

Як відомо, бабине літо — період теплої та сухої погоди, пов’язаний зі стійким антициклоном. Явище бабиного літа відоме у багатьох країнах з помірним кліматом.

В Україні бабине літо настає 28 серпня, т. зв. «молоде бабине літо», і триває до 11 вересня. Після нього настає «старе бабине літо»: друга половина вересня — початок< жовтня. Третє бабине літо припадає на кінець другої декади листопада, після нього зазвичай починаються зимові похолодання.

У кліматичному відношенні бабине літо настає після похолодання. Причиною потепління є приплив теплих повітряних мас з південних місцевостей, в тому числі з Чорного моря. Характерною ознакою бабиного літа є павутина, що літає в повітрі. Її виділяють павуки різних родин. За однією із версій саме від павутини, що літає, («лето», «літо») та міфологічної баби походить і назва «бабине літо».

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни