17 грудня: яке сьогодні свято і чого не можна робити – Новини України

17 грудня: яке сьогодні свято і чого не можна робити - Новини України

Фото: pixabay.com

17 грудня за церковним календарем згадують пророка Данила, а також ще трьох святих – Ананія, Назарія і Мисаїла. Про традиції, прикмети і заборони цієї дати та яке церковне свято сьогодні за старим стилем – розповідаємо нижче. Також сьогодні святкують День працівника державної виконавчої служби. До Нового року залишається 14 днів.

Яке сьогодні церковне свято

17 грудня в церковному календарі – день пам’яті святого пророка Даниїла. Даниїл був відомий своєю мудрістю та вірністю Богу, навіть у важких умовах чужоземного полону. Він обіймав високі посади при дворі вавилонських царів, таких як Навуходоносор і Дарій, завдяки своїй здатності тлумачити сни і передбачати майбутнє. Його віра і духовна сила робили його шанованою особою навіть серед язичників.

Однією з найвідоміших історій про Даниїла є його перебування у лев’ячій ямі. За відмову від поклоніння цареві Даниїла кинули до левів, але Бог зберіг його життя, закривши пащі звірів. Це чудо підтвердило його праведність і божественне заступництво.

Що не можна робити 17 грудня

Не слід лаятися, лихословити, кричати. Не можна їсти масну їжу, піддаватися шкідливим звичкам. Не зациклюйтесь на негативі.

Народні прикмети і традиції на 17 грудня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: яка погода, таким буде травень; сильна заметіль — навесні будуть добре роїтися бджоли; снігу багато випало — чекайте на тепло наступного тижня; іній на деревах з’явився — на зимові свята буде тепла погода.

Жінки цього дня влаштовували ворожіння. Брали три лаврові листи, на кожному писали імена божих отроків (Азарія, Мисаїла і Ананія) і клали під подушку. Перед сном просили святого пророка Даниїла, щоб приснився суджений.

Як назвати дитину, яка народилася 17 грудня

Сьогодні, 17 грудня, іменини святкують Азарія, Ананія, Даниїл, Мисаїл, Стефан.  Талісманом людини, народженої 17 грудня, є бірюза. Камінь, який сприятливо впливає на психічне здоров’я свого власника. Бірюза допомагає позбутися безсоння, знімає головний біль.

Історичні події 17 грудня

1668 — на старшинській раді в Новгороді-Сіверському Дем’ян Многогрішний обраний гетьманом.

1872 — у приміщенні школи сестер Ліндфорс (вул. Фундуклеївська, 21) відбулася перша вистава українського музичного театру в Києві — “Чорноморці” (автор — М.Лисенко; постановник – М.М.Старицький, він же — автор лібрето за мотивами твору Я.Кухаренка).

1897 — На Харківському паровозобудівному заводі збудували перший український паровоз.

1917 — Українська Центральна Рада отримала урядову телеграму з Петрограда від Ради Народних Комісарів, в якій зазначалося, що уряд радянської Росії “визнає Українську Народну Республіку, її право цілком відокремитися від Росії… зараз же, без обмеження та безумовно”. Водночас до Центральної Ради було висунуто ультимативні вимоги пропустити більшовицькі війська на Південний фронт для боротьби з Каледіним, не пропускати білогвардійські війська, що рухаються на Дон і Урал та припинити роззброєння Червоної гвардії.

1917 — Розпочав роботу Всеукраїнський з’їзд робітничих, солдатських і селянських депутатів, який підтримав Українську Центральну Раду. 20 грудня з’їзд відкинув ультиматум петроградської Ради Народних Комісарів, що стало приводом для українсько-більшовицької війни.

1917 — проголошено Радянську республіку матросів та будівельників.

1962 — Відбувся перший виступ Beatles на телебаченні — на каналі Granada TV вони виконали пісню Love Me Do

1982 — на екрани США вийшов фільм Сідні Поллака «Тутсі» за участю Джессіки Ланж і Дастіна Гоффмана у головних ролях (у Каліфорнії прем’єра відбулася 1 грудня).

1986 — У Кембриджському шпиталі вперше в історії медицини здійснено одночасну пересадку серця, печінки та легенів.

1989 — На телеканалі Fox (США) відбулась прем’єра мультсеріалу «Сімпсони».

1990 — У Москві почався IV з’їзд народних депутатів СРСР, у перший же день якого прозвучала вимога відставки президента Михайла Горбачова.

1992 — Депутати Федеральних зборів Чехо-Словаччини ухвалили постанову про припинення з 1 січня 1993 року існування Чехо-Словацької Федеративної Республіки й утворення держав-спадкоємниць — Чехії та Словаччини.

2003 — У світовий прокат вийшов фільм “Володар перснів: Повернення короля”, останній із трилогії, невдовзі щедро відзначений “Оскарами”.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни