13 баскетболісток з Івано-Франківська включені до збірних України. Серед них — калушанка

Міністерство молоді та спорту України затвердило перелік гравців основних складів, а також список кандидатів до національних збірних з баскетболу-2022.

06 Лютого,
2022,
18:00
Прикарпаття

Переглядів: 373


У збірну України потрапила вихованка калуської школи баскетболу Оксана Моллова

Зокрема, мова йде про збірниць з літніх олімпійських видів спорту на 2022-й рік, а саме: баскетболу 3х3 та 5х5. Цікаво, що одразу 12 гравчинь БК “Франківськ-Прикарпаття” представляють Івано-Франківську область у збірних командах України, пише ПІК.

Отже, до основно складу входять:

Христина Філевич (тренер С. Радуловіч, Ю. Процюк), Оксана Моллова (Л. Семанишина, Ю. Процюк), Вероніка Космач (Ю. Процюк);

У переліку баскетболісток, які є резервістками або кандидатками до збірних України, входять:

Ольга Боровець (Ю. Процюк, Д. Спиридонов), Анастасія Венжик (Д. Спиридонов, Д. Неволін), Єлизавета Гайда (Ю. Процюк, Д. Спиридонов), Анна Гвічіані (Ю. Процюк), Людмила Волнянська (Ю. Процюк, Д. Спиридонов), Дарина Завертайло (Ю. Процюк, Д. Спиридонов), Дар’я Карауланова (Ю. Процюк), Валерія Казанцева (Д. Спиридонов, Д. Неволін) та  Кристина Узельман (Ю. Процюк).

Крім того, у резерві збірної України представниця Івано-Франківської області Марія Євтушенко (А. Євтушенко, О. Федченко).

Тренери збірних України: Юрій Процюк, Денис Спиридонов.

«Усі 12 дівчат, які в списку є гравцями нашої команди, проживають в Івано-Франківську , тренуються в ФОЦі два рази на день і виступають за нашу область в Жіночій Суперлізі та Першій лізі ( 14 ігор і 14 перемог), та в змаганнях 3х3 виграли чемпіонати України у всіх категоріях, до цього можна додати в минулому і перемоги в чемпіонаті Європи серед студентських команд, срібло і бронзу чемпіонату світу 3х3, срібло Європейських ігор з баскетболу 3х3», – розповів головний тренер Юрій Процюк.

За його словами, ці успіхи мають системний характер. Адже, починаючи з 2014 року, прикарпатські баскетболістки здобувають для країни медалі чемпіонатів світу, Європи та Європейських ігор, не кажучи вже про чемпіонати України, де традиційно виборюються нагороди починаючи з 2013 року.

«Системно та професійно треба підходити до справи і все вийде, це питання тільки часу. Доречі протягом останніх років тенденція у жіночому баскетболі йде тільки до збільшення збірниць України. На даний момент — 12», — додав Процюк.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни