100-річний киянин розкрив секрет свого довголіття: Вранці п’ю каву та їм мед з горіхами – Новини України

100-річний киянин розкрив секрет свого довголіття: Вранці п'ю каву та їм мед з горіхами - Новини України

Фото: tsn.ua

Мешканець Києва Григорій Куземко, якому виповнилося 100 років, розкрив секрет свого довголіття. Чоловік зазначив, що щодня вживає мед, замінивши їм цукор. Про це пише ” ТСН “.

– Я їм усе, що готує моя невістка. До їжі я нерозбірливий. Єдине, від чого я відмовився – цукор. Замінив його медом. Щоранку п’ю каву та їм мед із горіхами, їх нам родичі передають із села. Сам їх роздавлюю, а син перемелює – дуже смачно. Мед, до речі, з моєї села, де я вчитель. Вдень п’ю компот. А ввечері обов’язково чай із медом та горіхами. А ще я їм лише вівсяні пряники. Дуже вони мені подобаються, – розповів Григорій Романович.

Також киянин розповів, що не має шкідливих звичок. Алкоголь вживає рідко і цигарки не палить.

– Я ніколи не курив. Випити міг 50 грамів у компанії, але ніколи не напивався. Сама по собі горілка неприємна. Я вигадав напій, який називав “ведмежа”. Рецепт дуже простий – мед із горілкою. Намішаєш і п’єш. Любиш солодке – додаєш більше меду. Ще я робив напій із винограду. Потрібно вичавити з стиглого винограду сік. До нього додавав горілку та мед – дуже смачно, – каже чоловік.

Так, на долю Григорія Куземка випало чимало випробувань – за часів Другої світової війни він був учасником бойових дій, потрапив у полон та утримувався у концтаборі. Після цього він пережив нелегкі повоєнні роки, а зараз переживає вже другу війну за своє життя. Незважаючи на це, пенсіонер не сумує і продовжує підтримувати здоровий спосіб життя.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни